پاستا با سس بلونز یک دستور پخت غذای ایتالیایی خوشمزه مخصوص شهر بلونیای ایتالیا است. مهمترین بخش این پاستا تهیه سس آن است. برای تهیه این سس از گوشت چرخ کرده، پنیر پارمزان، ادویه ایتالیایی، سوسیس، رب گوجه، سیر و ساقه کرفس و هویج استفاده می شود. برای خوشمزه تر کردن این سس می توانید از قطعات گوجه خرد شده به جای رب گوجه فرنگی استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم در تهیه این پاستا حتما از پاستا ضخیم استفاده کنید چون پاستاهای نازک گوشت را به خوبی پاستاهای کلفت نگه نمی دارند.
پاستا با سس بلونز یک غذای لذیذ است و می توانید آن را به عنوان شام یا ناهار سرو کنید. ماکارونی به دلیل داشتن مقدار زیادی کربوهیدرات انرژی لازم برای روز کاری را فراهم می کند.

نکات مهم در تهیه سس بلونز
بنابر سلیقه تان می توانید مواد استفاده شده در این سس را تغییر دهید. و از انواع سبزیجات و گوشت ها استفاده کنید. هر مدل که دوست داشتید خلاقیت به خرج دهید حتی می توانید از جگر سفید به جای گوشت چرخ کرده و سوسیس استفاده کنید.

زمانی که سرکه را داخل مواد ریختید کمی صبر کنید تا کاملا تبخیر شود سپس اقدام به هم زدن مواد سس کنید.

در مدت ۳۰ دقیقه ای که سس روی حرارت ملایم می پزد کمی مواد را هم بزنید. در این هنگام می توانید آب گوشت را به غذا اضافه کرده و به آن فرصت پختن بدهید.

نمک و فلفل غذا را چشمی تنظیم نکنید، بلکه کمی از آن بچشید تا متوجه شوید چقدر به ادویه و چاشنی نیاز دارند.
خامه را در ۵ دقیقه آخر پخت به سس بیفزایید. می توانید به جای خامه و سرکه از شیر و آرد استفاده کنید.

از انواع دیگر پاستا می توان به : لازانیا زیتی ، پاستا پنه با سس آرابیاتا ، ماکارونی و گراتن پاستا اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا