پاستا آلانورما یک پاستا گیاهی خوشمزه ایتالیایی است که با بادمجان، گوجه فرنگی، پنیر پارمزان، ریحان تازه تهیه می شود. این غذا را با استفاده از ادویه های مورد نظرتان می توانید فوق العاده خوش عطر و خوش طعم کنید.

فوت و فن تهیه پاستا آلانورما
– بادمجان ها را با پوست به صورت حبه ای خرد کرده و مدت زمان کوتاهی در مقداری آب و نمک قرار دهید. سپس آن ها را سرخ کرده و روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافه شان گرفته شود.
– برای خوش عطر شدن غذا روغن زیتون و سیر رنده شده را در تابه بریزید و چند دقیقه حرارت دهید. سپس گوجه فرنگی ها را پوست گرفته و ریز خرد کنید.
– بعد از اینکه پاستا آبکش شد به آن مقداری از سس و پنیر موزارلا اضافه کنید تا طعم بگیرد.

نکات مهم برای تهیه انواع پاستا و ماکارونی

-پیازها را درشت خرد نکنید. زیرا هم ظاهر زشتی به غذا می دهند و هم طعم آن را بدمزه می کنند.
– اگر قصد استفاده از گوشت به عنوان ماده اولیه را دارید از ادویه هایی همچون فلفل سفید، پودر سیر، پودر پاپریکا و زرد چوبه برای طعم دهی به غذا استفاده کنید.
– بعد از سرخ کردن گوشت و ادویه، به جای رب از گوجه‌فرنگی تازه استفاده کنید. بعد از سرخ شدن گوجه‌ها و غلیظ شدن سس ماکارونی، برای ایجاد طعمی خاص و جذاب، می‌توانید مقداری پودر دارچین و آویشن به سس ماکارونی اضافه کنید. افزودن یکی دو قاشق آبلیمو تازه به این سس هم می‌تواند طعم ماکارونی شما را بسیار مطلوب‌تر بکند.

برای تهیه پاستا آلانورما از پنیر پارمزان استفاده می شود که نوعی پنیر سخت است. گوارش و هضم این پنیر بسیار ساده است و بنابراین برای کودکان و سالمندان مناسب است. برای تهیه ۱ کیلوگرم پنیر پارمزان از ۲۴ کیلوگرم شیر تازه استفاده می شود بنابراین بسیار غنی و مغذی است.

از انواع دیگر پاستا می توان به : مک اند چیز با سس گوشت ، لازانیا زیتی ، پاستا پنه با سس آرابیاتا و پاستا لیمویی با اسفناج اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا