همبرگر مخصوص نوعی خاص از همبرگر است.همبرگرها جزو بهترین غذاهای موجود در فست فود ها به حساب می آیند. به دلیل عدم اطمینان از روش های سرخ کردن بهتر است این غذاهای خوشمزه در منزل مورد طبخ قرار گیرند. در منزل با استفاده از گریل های غذایی و استفاده بسیار اندک از روغن می توانید نوع سالم تری از این غذای محبوب را داشته باشید. شما می توانید برای کمی چرب کردن گوشت همبرگر و شکل گرفتن بهتر آن از کمی روغن استفاده کنید. که در این حالت هم ، کمی چرب کردن دست کافی است. برای این که فرزندانتان کاملا از همبرگرهای شما لذت کافی را ببرند از کاهو، خیار شور، گوجه فرنگی و سس استفاده کنید.
گوشت همبرگر بهتر است از قسمت های پر چرب انتخاب شود. چون در هنگام پخت به استثنای کمی چرب کردن دست برای نرم کردن گوشت، دیگر از روغن استفاده نخواهد شد. هم چنین برای نرم ماندن گوشت همبرگر بهتر است پودر نان را الک کنید تا باعث گلوله ای شدن در گوشت نشوند. به گوشت همبرگری بعد از مهیا شدن باید ۱۵ دقیقه در یخچال زمان بدهید تا خودش را کاملا بگیرد. در کامل گرفتن آب پیاز دقت کنید چون آب پیاز باعث شل شدن گوشت می شوند. با استفاده از گریل می تواند در عرض ۲ الی ۲.۵ دقیقه هر طرف گوشت را سرخ کنید ولی احتمالا این زمان با روش های دیگر کمی بیشتر گردد. برای این که گوشت همبرگر به سطح گریل مورد نظرتان نچسبند کمی با اسفنج یا اسپری یا لیسک آن را چرب نمایید. ادویه هایی که غالبا در همبرگر مخصوص مورد استفاده قرار می گیرند کمی بیشتر از همبرگرهای معمولی است که این باعث خوشمزه تر شدن بیشتر آن می گردد. با این که در این دستور مقدار سس آورده شده است ولی شما در صورتی که بخواهید می توانید از اضافه کردن آن صرف نظر کنید.

از انواع دیگر ساندویچ می توان به : مینی برگر مرغ ، برگر بوقلمون با آویشن ، قارچ برگر و چیزبرگر اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%87%d9%85%d8%a8%d8%b1%da%af%d8%b1-%d9%85%d8%ae%d8%b5%d9%88%d8%b5″]