همبرگر خانگی یکی از غذاهایی است که تقریبا مورد استقبال همگان است و همگی آن را به عنوان یک ساندویچ سالم می شناسند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید مرکز تولد این غذا کشور آلمان و شهر هامبورگ می باشد و در واقع نام این غذا از این شهر گرفته شده است ماده اصلی این غذا گوشت چرخ کرده و نان است.اولین بار در آلمان گوشت گاو را پهن و به صورت گرد درمی آوردند که این مورد توجه مردمان قرار می گرفت.در قدیم نام این گوشت گرد را استیک می گفتند اما پس از آنکه گوشت را داخل نان قرار داند به آن همبرگر گفته شد.
همبرگر معمولا ازگوشت گاو تهیه می شود به علاوه آنکه مقداری ادویه جات و مواد دیگر نیز به آن اضافه می کنند و آن را سرخ کرده و داخل نان می گذارند.البته امروزه تنوع این غذا آنقدر زیاد شده است که آن را با انواع گوشت های قرمز و سفید نیز می توان تهیه کرد. میان گوشت و نان همبرگر معمولاً کاهو، سس گوجه فرنگی یا سس مایونز، خردل، پیاز و دیگر مخلفات هم قرار داده می‌شود. همبرگر را معمولاً در بشقاب در کنار سیب زمینی سرخ کرده یا چیپس سرو می‌کنند.
گوشت همبرگر تقریباً در تمام کشورها با همین نام نامیده می‌شود بجز در انگلستان و عربستان سعودی که به آن بیف‌برگر یا برگر می‌گویند.
اگر لایه‌ای از پنیر پرورده (ورقه‌ای) بر روی گوشت همبرگر گذارده شود به اینگونه همبرگر، چیزبرگر گفته می‌شود.
در مورد نان همبرگر نیز باید گفته شود که در ابتدا هر کس از نانی که در منطقه خود داشت برای سرو این غذا استفاده می کرد اما کم کم نانهای همبرگری و گرد تولید شد و برای این غذا مورد استفاده قرار گرفت. نان های صنعتی گرد اسفنجی با آردگندم که کمی طعم شیرین دارند، پر استفاده ترین نوع در سراسر دنیاست. نان های جو، چاودار، نان های ادویه دار یا کنجددار نیز برای سرو همبرگر در دنیا مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا