نخود پلو یکی از انواع غذاهای معروف و خوشمزه کشور ترکیه و شهر استانبول می باشد. این غذا در این کشور به نام نوهوتلو پیلاو معروف است. طبخ این غذا بسیار ساده و راحت می باشد و در این زمان بسیار کمی می توانید آن را آماده کنید. مواد اولیه این غذا نیز در دسترس می باشد. از این رو حتما توصیه می‌کنیم که این غذا را در منزل برای وعده غذایی ناهار خود آماده کنید و از طعم لذیذ و عالی آن لذت ببرید.

نخود پلو را هم با گوشت گوسفند طبخ و آماده می کنند و هم با گوشت مرغ. از این جهت می توانید با توجه به ذائقه غذایی خاص خود این غذای عالی را در منزل آماده کنید. این غذا در شمال کشور ایران نیز طبخ می شود اما با کمی تغییر و تفاوت در مواد اولیه و روش طبخ آن آماده می‌ شود. در واقع با افزودن کشمش که اسم این غذا نیز به نخود پلو با کشمش معروف است، یک غذای عالی و فوق العاده طبخ می‌کنند. وجود مواد اولیه متنوع در طبخ این غذا چون وجود حبوبات و گوشت این پلوی خوشمزه را به یک نوع غذای منحصر به فرد تبدیل کرده است. اگر شما نیز عاشق انواع پلو های مخلوط با طعم متفاوت آن هستید، پس حتما این نوع غذا را در منزل طبخ و از طعم آن لذت ببرید. این پلوی مخلوط هم روزهای عادی شما را خاص و خوشمزه خواهد کرد و هم دورهمی های شما را متفاوت و به یاد ماندنی می ‌کند.

از دیگر انواع پلو می توان به دمپخت شیرازی، خلال پلو، تاک پلو، پلو کدو حلوایی، پلو اسفناج، قارچ پلو، پلو لیموزین، گل کلم پلو، دمپخت ماش، پلو فلفل دلمه ای، کاری پلو، زیره پلو، پلو اسپانیایی اروز تاپادو و بادمجان پلو قزوینی اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا