نان سیر یک پیش غذای محبوب و پرطرفدار ایتالیایی است. این غذای آسان و سبک را می توانید در مهمانی ها در کنار سایر غذاها سرو کنید. مواد اصلی نان سیر ، روغن زیتون و سیر هستند. سایر مواد را به سلیقه خودتان می توانید کم یا زیاد کنید. نان سیر را می توان با خمیر پیتزا، نان تست یا نان باگت نیز درست کرد. تهیه و پخت نان سیر زمان چندانی نمی برد.

برای پخت نان سیر با استفاده از نان باگت باید از نان تازه استفاده کنید. نان باگت را در اندازه و شکل دلخواه تکه تکه کنید. یک بوته سیر را از وسط برش دهید و به روغن زیتون آغشته کنید. سپس آن ها را در ظرف فر گذاشته، روی آن ها آلومینیوم بکشید و به مدت ۱۵ دقیقه در دمای ۲۱۵ درجه سانتی گراد حرارت دهید. کره و نمک و فلفل را با یکدیگر مخلوط کنید. پنیر پارمزان را روی آن رنده کنید. جعفری تازه خرد شده را نیز به آن اضافه کنید، سیرهای حرارت دیده را در کاسه فشار دهید تا دانه های له شده سیر از آن خارج شود. مواد را کاملا با یکدیگر مخلوط کنید. یک قاشق غذا خوری از مایه را روی نان ها بمالید. نان ها را به مدت ۱۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ درجه بپزید. سپس نان های برشته شده را با سس نوش جان کنید.

سیر سرشار از فولیک اسید، ویتامین C، کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و مقدار کمی روی و ویتامین های B2، B1 و B3 است. این ماده به تصفیه خون و افزایش سیستم ایمنی بدن کمک بسیاری می کند. گفته می شود که سیر در تنظیم فشار خون و کاهش آن بسیار موثر است. سیر خام آنتی اکسیدان و ضد التهاب است و در تقویت نورون های عصبی و پیشگیری از آلزایمر موثر است.

نان سیر را می توانید همراه با سس پیتزا مخصوص غذالند و سس تند امتحان و نوش جان کنید.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا