نان خرمایی یکی از شیرینی های معروف و مخصوص عید نوروز در استان کرمانشاه است. همان طور که در صفحات قبل هم گفته شد استان کرمانشاه در زمینه شیرینی های عید همچون قزوین دارای شیرینی های متعدد و معروفی نیز می باشد. این شهر به دلیل قدمت طولانی که در تاریخ دارد غذاهای سنتی و شیرینی های خاص خود را دارد که علاوه بر آنجا در کل ایران نیز از محبوبیت خاصی برخوردار است .یکی از دلایل خوشمزه شدن شیرینی های کرمانشاه استفاده از روغن حیوانی خاص آن منطقه است که طعم بی نظیری به خوراکی های این شهر می دهد.

شیرینی خرمایی امروزه به دلیل محبوبیت خاصی که دارد تقریبا در همه جای ایران یافت می شود اما توصیه می شود که این شیرینی خوشمزه را اگر توانستید خودتان در منزل تهیه کنید و در غیر این صورت از مکان هایی که اصل آن را بفروش می رسانند تهیه کنید.

روغن کرمانشاهی معروف که جز بهترین روغن ها به حساب می آید از شیر گاو و گوسفند به دست می آید.عطر و طعم این روغن بستگی زیادی به نحوه خوراک و چرای دام دارد. از این رو به دلیل چرای گله‌های گوسفند منطقه کرمانشاه در مراتع پر علف، این روغن از بو و مزه خاص خود برخوردار است که حاصل گیاهان معطر مناطق مرتفع کوهستانی می‌باشد و همچنین از ارزش غذایی و خواص درمانی گسترده‌ای برخوردار است.وغن کرمانشاهی از کالری بسیار بالایی برخوردار است و از این رو مصرف آن برای بازگردان قوای جسمانی تحلیل رفته‌ بیماران، زنان تازه زایمان کرده و کودکان در حال رشد بسیار مفید است .روغن حیوانی کرمانشاهی به هضم بهتر غذا کمک می‌کند و در سلامت دستگاه گوارش و درمان بیماری‌های التهابی روده مانند کولیت اولسراتیو و کرون موثر است .به طورکلی روغن کرمانشاهی به دلیل اینکه از شیر تهیه می‌شود، بسیاری از خواص شیر و لبنیات را در خود دارا است و مصرف آن برای افرادی که به محصولات لبنی و شیر حساسیت دارند مناسب بوده و نیازهای تغذیه‌ای را تامین می‌کند.

از انواع دیگر شیرینی می توان به : نان چای قزوین ، نان برنجی کرمانشاه ، سوهان عسلی و نان شکری اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا