میگو پلو بوشهری، یکی از انواع غذاهای خوشمزه و لذیذ مردم جنوب می باشد. میگو در مقایسه با سایر غذاهای دریایی، کالری کمتری داشته و بسیار لذیذ و خوشمزه است. البته روش ‌های خاص و متنوعی برای پخت و طبخ این غذای عالی و مفید وجود دارد، اما به طور کلی برای حداکثر کردن بهره‌مندی از خواص میگو، بهتر است که آن را بخارپز و یا کباب کنید و یا در صورت پختن، در زمان کمی آن را بپزید تا خواص و مواد معدنی های آن حفظ شود و از بین نرود.
میگو یک منبع مغذی از پروتئین می باشد که برای سلامتی بسیار موثر و مفید است. این ماده غذایی بسیار مقوی حاوی مواد معدنی چون ویتامین های D ،B12، C ،A، کلسیم، پروتئین، امگا ۳، فیبر، پتاسیم، آهن، فسفر و… می باشد.
هر یک از این مواد معدنی مفید در میگو باعث فواید و حفظ سلامتی بدن چون تقویت استخوان ها، سلامت قلب و عروق، پیشگیری از سرطان، محافظت از مغز و بهبود عملکرد آن، محافظت از پوست و مو و درخشندگی آن ها، تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش وزن و تنظیم آن، تقویت بینایی و… خواهد شد.
از این رو با طبخ ساده و آسان غذای جنوبی میگو پلو، می توانید هم یک غذای عالی و خوشمزه را طبخ نمایید و هم از فواید و ارزش غذایی آن بهره مند و یک غذای سالم و مفید را سرو نمایید.
از دیگر انواع غذاهای معروف و خوشمزه جنوبی ایران می‌ توان به یتیمک، دوقوس ماهی، فلیه میگو، کتلت ماهی، فلیه ماهی، دو پیازه میگو، دمپخت میگو، دال عدس، ترخینه یا کشک دشتی و… اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b9%d9%85%d9%88%d9%85%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%86%db%8c%d8%a7%d8%b2″]