میگو سوخاری فرانسوی یکی از غذاهای همه پسند و خوشمزه است. این غذا را به عنوان شام یا ناهار می توانید نوش جان کنید. میگو با توجه به خواصش یک غذای کامل محسوب می شود. میگو سوخاری فرانسوی را می توانید با انواع سالادها، سس ها و نان های فرانسوی سرو کنید. طرز تهیه این غذا بسیار ساده و راحت است. و می توانید این غذای سریع را در خانه آماده کنید.
۱۰۰ گرم میگو حاوی ۹۹ کالری انرژی و سرشار از پروتئین است. این ماده غذایی نسبت به سایر موادی همچون گوشت ماهی کالری کمتری دارد. میگو تمام اسید آمینه های ضروری برای رشد را دارد. پروتئین میگو به راحتی هضم می شود برای همین برای سالمندان که در جویدن و هضم غذا مشکل دارند یک انتخاب مناسب است.

نکات زیر را پیش از طبخ میگو در نظر داشته باشید:
۱- پیش از پخت میگوها، آن ها را به مدت ۲ ساعت در ظرف حاوی پیازهای حلقه شده قرار دهید.
۲- برای از بین بردن بوی بد میگو در مراحل آخر پخت میگو کمی آبلیمو بریزید.
۳- اگر میگوهایتان هنگام پخت کمی سفت می شود بهتر است آن ها را با مقداری آب، نمک و ۲ قاشق سوپ خوری سرکه به مدت ۱۰ ثانیه بجوشانید. سپس میگو ها را در آبکش ریخته و خشک کنید.
۴- برای از بین بردن بوی زهم میگو از زیتون و سیر استفاده کنید. یا آنها را با سبزیجات بپزید.
۵- اگر نمی خواهید میگو پس از پخت شکل حلزونی به خود بگیرید. پس از پاک کردن میگوها، ۴ برش نسبتا عمیق در پشت میگوها ایجاد کنید.

به دستور پخت های میگو پفکی، کتلت میگو، استانبولی میگو ، دو پیازه میگو ،ماکارونی با میگو و دمپخت میگو که قبلا در غذالند قرار داده ایم سری بزنید.