مرغ کنتاکی یکی از غذاهای خوشمزه و عالی کشور آمریکا می باشد. اما به دلیل طعم عالی و فوق العاده ای که این غذا دارد در سراسر جهان فراگیر و معروف شده است. این غذا همان طور که از نام آن آشکار است با مرغ آماده و طبخ می‌ شود.

به طور معمول برای غذاهای سرخ کردنی اکثر خانواده‌ ها فست فود را ترجیح می‌ دهند، اما از طریق این دستور غذا می‌ توانید به راحتی این غذا را در منزل آماده کنید و از طعم آن لذت ببرید. به همین دلیل بدون نیاز به رفتن به فست فودها و انجام هزینه‌ های بسیار می توانید این غذای خوشمزه و جدید را در منزل با کمترین هزینه و خیلی سالم و بهداشتی آماده کنید.

این غذای معروف ملل که به مرغ سوخاری کنتاکی یا KFC نیز معروف می باشد جزو غذای پرطرفدار تمام رستوران ها و فست فودها می باشد که اکثر مشتریان آن را انتخاب می‌ کنند. دلیل این میزان معروفیت این غذای امریکایی به دلیل استفاده از ادویه های مختلف برای طبخ آن می‌ باشد. البته نمک و فلفل سیاه جز ادویه های اساسی هر غذایی می باشد که برای این غذا نیز جزو اصلی ترین ها می باشد اما هم در رستوران ها و هم در کشور آمریکا برای طبخ این غذای معروف و لذیذ از انواع ادویه ها استفاده می شود تا طعم و عطر خاص و دلپذیری داشته باشد.

از دیگر انواع غذاهای معروف کشور آمریکا می توان به ساندویچ تن ماهی با پنیر و ترخون، همبرگر مخصوص، نان ذرت با هات داگ، برگر ماهی و پیتزا قارچ و مرغ اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا