مربا انار یکی از مرباهای جدید و خوشمزه است که در فصل پاییز  زمستان می توانید تهیه کنید و لذت ببرید.شاید برایتان کمی تعجب آور باشد که بگوییم یکی از برترین مرباها و خوش طعم ترین مرباها در وعده صبحانه، می تواند مربا انار باشد. انار به عنوان یک میوه پاییزی و خوشمزه می تواند برای کیک ، دسر ، مربا و … مورد استفاده قرار گیرد و طعم جذابی به غذا یا دسر شما بدهد.

انار میوه ای با طبع سرد و خشک است که در فصول سرد سال به رشد می رسد. میوه انار طعمی ترش دارد و به صورت پخته شده در پلوها و خورش ها نیز استفاده می شود. علاوه بر این انار را به صورت مارمالاد و مربا نیز می توان میل کرد. این مربا به جهت داشتن طعم ترش و ملس توانسته از محبوب ترین مرباها برای وعده صبحانه باشد.

انار به جهت داشتن فیبر، پتاسیم و پروتئین مناسبی که دارد، دارای ارزش خوراکی و دارویی فراوانی می باشد. در هر لیوان انار مقدار۱۴۰ تا ۱۶۰ کیلوکالری انرژی وجود دارد. وجود آنتی اکسیدان های مفید در میوه انار و همچنین پوست انار موجب شده تا پوست این میوه نیز دارای ارزش غذایی باشد؛ به همین دلیل از آن در تهیه و پخت مربا استفاده می شود.

از برترین و برجسته ترین خواص انار می توان به هضم سریع غذا، کاهش فشار خون، درمان ورم و درد مفاصل و ماهیچه ها، افزایش جریان خون، حفظ سلامت لثه ها و دندان ها، کاهش مناسب وزن و سلامت و شادابی پوست اشاره داشت. باید به این نکته توجه داشته باشید که انار مناسب برای تهیه مربا باید کاملا شیرین و رسیده باشد و به هیچ وجه ترش و نارس نباشد. استفاده از انار شیرین در پخت مربا موجب خوش طعم شدن مربا و استفاده کمتر از شکر می شود.

از انواع مرباها می توان به : مربا لیمو ترش، مربا تمشک، مربا توت فرنگی و مربا خرمالو اشاره کرد.