لاهماجون، یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار کشور ترکیه می باشد. در واقع این غذا مخفف کلمه «لحم عجین» به معنی غذای گوشت و خمیر بوده که به این اسم معروف شده است. این غذای خوشمزه و عالی تقریباً شبیه به پیتزا در کشور خودمان طبخ می‌ شود و طعم و عطر خاص و عالی دارد. معمولا خمیر آن را گرد و کوچک آماده کرده و با مواد گوشت چرخ کرده و انواع سبزیجات آن را طبخ می نمایند. شکل ظاهری این غذا نیز بسیار عالی بوده و طرفداران بسیاری دارد. در کشور ترکیه معمولا این غذا را به عنوان دسر و همراه با غذاهای اصلی سرو می ‌کنند. از این رو حتی می توانید این غذا را نیز در وعده شام طبخ کرده و به همراه خانواده آن را سرو کنید.

لاهماجون، پیتزای خوشمزه و معروف ترک را می توانید به راحتی در منزل تهیه و از طعم و عطر آن لذت ببرید. تفاوتی که این پیتزای ترک با پیتزاهای معمول کشور ما دارد، مربوط به استفاده از پنیر پیتزا می باشد. البته می توانبد با توجه به سلیقه غذایی خود، کمی از مواد آن را تغییر داده و برای ظاهر عالی آن و طعم بهتر از پنیر پیتزا نیز استفاده کنید.

از دیگر انواع غذاهای معروف و خوشمزه ترکیه می توان به فاصولیه، نخود پلو، خورش داوود پاشا، کوفته دال عدس و بلغور، کوفته بلغور با سیب زمینی، شیش کباب، بورک سبریجات، کباب علی نازیک، رول عدسی، بورک گوشت، آدانا کباب و… اشاره کرد.