قویماق یا قویماخ، اسم یک دسر خوشمزه و محلی استان تبریز می باشد. البته این دسر کمی شبیه کاچی نیز می باشد و به اسم قویماق تبریز و یا قویماق اردبیل معروف است. درست کردن این دسر خوشمزه خیلی سریع انجام می شود و طعم و عطر خاص و عالی دارد.

برای تهیه کردن این دسر عالی باید از آرد گندم، شکر، کره و… استفاده کنید که هر یک از این مواد طبیعی بسیار سالم و مقوی هستند. به همین دلیل می توانید هم در سفره مهمانی خود تنوع خاصی بدهید و هم یک دسر خوشمزه و انرژی بخش و کاملا سالم را تدارک ببینید.

اگر می خواهید که این دسر تبریزی را مقوی تر و خوشمزه تر کنید، می توانید کمی مغز گردو و یا پودر نارگیل به آن اضافه کنید تا فواید و خواص این دسر دوبرابر شود. به دلیل طعم شیرین این دسر، معمولا در وعدغ صبحانه نیز می توانید میل کنید. وجود آرد و کره در این غذا باعث فراهم کردن کالری بالا آن شده است. از این رو این دسر برای افراد لاغر و ضعیف بسیار مناسب می باشد و به عنوان یک دسر مقوی بسیار عالی است.

از دیگر انواع غذاها و دسرها که می توانید به راحتی در منزل طبخ و سرو کنید می توان به ساج کباب، دلمه کلم برگ، خورش مرغ، خوراک زبان، دسر هویج بستنی، دسر بستنی و دسر بیسکویتی اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b9%d9%85%d9%88%d9%85%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%86%db%8c%d8%a7%d8%b2″]