فسنجان گیلانی یکی از غذاهایی است که از محبوبیت خاصی در گیلان برخوردار است. البته فسنجان در اکثر نقاط کشور درست می شود ولی در گیلان استفاده از رب انار ترش و پرندگانی مثل اردک، غاز، مرغابی و خوتکا به جای مرغ طعم خاصی به این غذا می دهد. اغلب ایرانی ها این غذا را با برنج سرو می کنند از طرفی گردو هم انرژی زیادی دارد و در نتیجه این غذا برای تامین کالری روزانه نقش موثری دارد. گیلانی ها فسنجان ترش را بیشتر می پسندند  اما اگر شما مایلید که آن را شیرین کنید می توانید در آخر کار به آن دو قاشق شکر و یک قاشق آبلیمو اضافه نمایید.

این غذا برای وعده ناهار مناسب می باشد اما به علت ترش بودن مصرف آن در ماه مبارک رمضان توصیه نمی شود. یکی از مواد مهم که استفاده از آن در خورش فسنجان گیلانی ضروری است گردو است، به همین دلیل این غذا منبع خوبی برای تامین پروتئین است،مغز گردو یا مغز گردو نوعی مغز دانه است که به صورت خام (طبخ نشده) مصرف می‌گردد. این مغز می‌تواند به تنهایی یا آجیل با ترکیب سایر مغزها نظیر بادام، پسته، فندق و… مصرف شود. مغز گردو از خشکبار است.گردو بهترین منبع منگنز و مس می‌باشد.گردو حاوی بیشترین مقدار ویتامین‌های B6, B۱ و B۵(پانتوتنیک اسید) می‌باشد.

همچنین کلسترول خوب خون را افزایش می دهد و به علت این که مقدار چربی آن مناسب است در کاهش ابتلا به امراض قلبی نقش موثری دارد. گوشت مرغ یا اردک که در این غذا استفاده می شود برای کلیه گروه ها، به ویژه برای کودکان در حال رشد مناسب است. لازم به ذکر است که افراد چاق باید در مصرف این غذا احتیاط نمایند. از دیگر غذاهای گیلانی می توان به  شامی رودباری، شش انداز و ترش تره اشاره کرد.