فتوچینی با شیر و پنیر یک غذای عجیب و غریب نیست بلکه یک وعده بسیار ساده اما لذیذ و خوشمزه است. این غذا با استفاده از پاستای فتوچینی، کره، شیر، جعفری و پنیر پکورینو آماده می شود. فتوچینی نوعی ماکارونی نواری شکل و ضخیم است. از ترکیبات این پاستا می توان به آرد و تخم مرغ اشاره کرد. فتوچینی را معمولا همراه با راگوی گوشت یا راگوی مرغ می خورند.

پنیر پکورینو رومنو چیست؟
در مواد لازم فتوچینی به پینر پکورینو اشاره کردیم. این پنیر سفت، شور و پرچرب است. پنیر پکورینو رومنو (رومانو) را از شیر گوسفند تهیه می کنند. این پنیر را باید رنده کرده و سپس روی غذایتان یا در مرحله مورد نظر به غذا بیفزایید.
پنیر پکورینو ماندگاری نسبتا بالایی دارد و بسیار انرژی زا و مقوی است. این پنیر را می توانید همراه با نان و سوپ نیز میل کنید.
این پنیر همچون پارمزان یکی از پرطرفدارترین و پر استفاده ترین پنیرهای ایتالیایی است. پنیر پکورینو ایتالیایی را با نمونه امریکایی آن اشتباه نگیرید چون پنیر امریکایی از شیر گاو تهیه می شود.

آماده سازی فتوچینی
فتوچینی را می توانید همانند سایر ماکارونی ها و پاستاها آماده کنید. اگر دستور تهیه چند مدل پاستا را می خواهید می توانید به صفحه ماکارونی و پاستای سایت غذالند مراجعه می کنید.
برای پختن فتوچینی به روش غذالند می توانید اول از همه، ماکارونی را با آب یا آب مرغ بپزید. سپس آن را آبکش کرده و با مقدار کمی آب سرد بشویید. حواستان باشد که پاستا را زیر شیر آب سرد نگیرید زیرا تمام نشاسته و مزه اش از بین می رود. برای درست کردن سس مخصوص نیز می توانید از دستور پخت غذالند استفاده کنید. اگر دوست داشتید به مواد اولیه این غذا اسفناج و نخود فرنگی، فلفل سیاه و جوز هندی نیز بیفزایید.

از انواع دیگر پاستا می توان به : لازانیا زیتی ، اسپاگتی سوسیس، ماکارونی با میگو و لازانیا اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا