شیش کباب یک غذای مخصوص خاورمیانه ای است که در ترکیه و لبنان سرو می شود. پایه این غذا گوشت است که باید به صورت تکه های مربعی باشد. سایر موادی که به سیخ کشیده می شوند می توانند طبق سلیقه شما تغییر کنند. فلفل کبابی و پیاز و گوجه و هویج و بادمجان را می توانید همراه با این گوشت ها به سیخ کشیده و کباب کنید. این کباب به خاطر رنگ های شاد و متنوع جذابیت ظاهری بسیار زیادی دارد.

شیش کبابی لبنانی را نیز می توانید به صورت زیر آماده کنید:
اول از همه پیازها را نگینی خرد کنید. نصف پیازچه ها را در غذاساز بریزید و به صورت کاملا ریز خرد کنید. سپس آن ها را آبکش کرده و اجازه بدهید تا کاملا آبشان گرفته شود.
سیر و زنجفیل را پوست گرفته و برش دهید. فلفل سبزها را همراه سیر و زنجفیل در غذاساز ریخته و با یکدیگر مخلوط کنید.
برگ گشنیز را به مواد داخل غذاساز اضافه و مخلوط کنید تا کاملا ریز شود. پیازهایی که ریز خرد کرده ایم را به مواد اضافه و کاملا مخلوط کنید چاشنی های مورد علاقه تان را به مواد اضافه کرده و به خوبی مواد را با هم مخلوط کنید.
نیمی از مواد را از غذاساز خارج کرده و نیمی از گوشت چرخ کرده را به باقیمانده مواد داخل غذاساز اضافه کرده و به خوبی مخلوط نمایید. این کار را با بقیه گوشت و مخلوط پیاز تکرار کنید. مخلوط به دست آمده را به ظرف مناسبی انتقال داده و با دست به خوبی آن را ورز دهید. گلوله های یکسانی از مخلوط گوشت جدا کرده و در دست خود شکل دهید. آنها را در روغن داغ سرخ کرده و سرو نمایید. این هم از دستور پخت شیش کباب لبنانی که خیلی با همتای ترکیش متفاوت بود. اما به راحتی تهیه می شود و بسیار هم خوشمزه است.

از انواع دیگر کباب می توان به : کباب بلغاری ،کباب لبنانی ، آدانا کباب و کباب کوبیده اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا