در این مطلب دستور پخت شیرینی چنگالی را به شما آموزش می دهیم. در ایام عید نوروز بسیاری از خانم ها علاقه دارند که در منزل شیرینی های خوشمزه را خود تهیه کرده و از مهمانان پذیرایی کنند. این کار علاوه بر اینکه می تواند مقرون به صرفه باشد می تواند نمونه بارزی از هنر و دستپخت شما هم باشد. شیرینی چنگالی یکی از شیرینی هایی است که می توانید در ایام عید با آن از مهمانان خود پذیرایی کنید. پس این روزها پخت آن در منزل خالی از لطف نیست. زمان تهیه مواد اولیه این شیرینی ۳۰ دقیقه و زمان پخت آن هم ۱۵ دقیقه است. شما باید پیش از تهیه مواد اولیه ی شیرینی، فر را روی ۱۶۰ درجه قرار دهید تا گرم شود.

همانطور که در بخش دستور پخت هم اشاره شد کره استفاده شده در این شیرینی حتما باید به دمای محیط رسیده باشد و دلیل آن هم این است که به خوبی با پودر قند مخلوط شده و بافت کرم رنگ و یکدستی را ایجاد کند. حتما توجه داشته باشید که بکینگ پودر و آرد را پیش از مخلوط کردن با سایر مواد به خوبی الک کنید.

الک کردن آرد باعث سبک شدن آن شده و باعث می شود آرد هوا بخورد به این ترتیب احتمال گلوله شدن آرد در خمیر کمتر می شود. البته باید دقت کنید که حتما آرد را به صورت مرحله ای به باقی مواد اضافه کنید. ورز دادن مواد با دست باعث ایجاد خمیر لطیف تری خواهد شد. حتما دقت کنید که باید کف سینی فر کاغذ روغنی پهن کنید و سپس خمیرهای شیرینی را با رعایت فاصله داخل سینی بچینید.

سینی را در طبقه وسط فر قرار داده و ۱۵ دقیقه زمان بدهید تا کاملا پخته شوند. پس از خارج کردن شیرینی ها از داخل فر باید صبر کنید تا کاملا خنک شوند. سپس با کمک پودر نارگیل و شکلات ذوب شده آنها را تزیین کنید.
از انواع دیگر شیرینی می توان به : کوکی با شکلات چیپسی ، شیرینی الماسی ، مسقطی و نان شکری اشاره کرد.