شیرینی لقمه ای یکی از شیرینی های خوشمزه کشور ترکیه می باشد. البته این شیرینی پرطرفدار در ماه مبارک رمضان نیز بیشتر مصرف دارد و در تمام سفره ها گذاشته می شود. از این رو همان طور که این شیرینی در عصرانه و دورهمی ها، ایده جذابی برای پذیرایی از مهمانان می باشد، در ماه مبارک رمضان نیز همان گونه طرفداران خود را دارد.

شیرینی لقمه ای بسیار ساده و آسان طبخ می شود و با مواد اولیه راحت و دردسترس و زمان کمی که برای زمان آماده سازی و طبخ صرف می کند، جزو یکی از انواع آشپزی های راحت و سریع است که معمولاً خانم های خانه دار و کدبانوها را وسوسه به طبخ آن می کند. از این رو خیلی ساده و سریع می توانید این شیرینی را در منزل طبخ کنید و از طعم عالی و فوق العاده آن لذت ببرید.

تهیه کردن این شیرینی خانگی در کنار شیرینی های  راحت دیگر چون شیرینی کشمشی، شیرینی نارگیلی و شیرینی پف پفی می تواند پذیرایی شما را در مراسم های کوچک و یا حتی مهمانی های مهم و خصوصی نیز تکمیل نماید. از این رو توصیه می کنیم که حتما طرز تهیه این شیرینی لذیذ را یاد بگیرید و مهمانی های خود را جزو به یاد ماندنی ترین مراسم خانوادگی قرار دهید.

از دیگر انواع شیرینی ها می توان به شیرینی الماسی، شیرینی دانمارکی، شیرینی ساق عروس، شیرینی بهشتی و شیرینی وینا زعفرانی اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا