شیرینی ساق عروس یکی دیگر از شیرینی های معروف استان قزوین است. استان قزوین به دلیل نوع مهمان نوازی خاصی که دارد شیرینی های خاصی را برای مهمانان خود در عید نوروز تدارک می بیند. امروزه این شیرینی های دست ساز فراگیر شده و تقریبا در همه جای ایران از این شیرینی های خوشمزه برای ایام عید استفاده می شود البته اکثر شیرینی های استان قزوین در تمام روزهای سال در شیرینی فروشی ها موجود است و ولی برای عید خودنمایی بیشتری برای پذیرایی از مهمانان می کنند. در صفحات قبل طرز تهیه نان نخودچی، نان چای قزوین و نان برنجی قزوین را برایتان توضیح دادیم. شیرینی ساق عروس بر خلاف بقیه شیرینی های قزوین نیاز به فر ندارد و همین امر باعث متمایز شدن این شیرینی جذاب شده است. ساق عروس شباهت بسیار زیادی به شیرینی ایتالیایی کانولی دارد. از خمیری که برای تهیه ساق عروس استفاده می کنید می توانید برای تهیه قطاب نیز استفاده کنید.
ساق عروس با مخلوطی از پودر بادام و پودر قند پر میشود و دو طرف ساق عروس را به شیره غلیظ و به قوام آمده میزنیم و بعد با پودر پسته تزیین میکنیم.
خمیر این شیرینی به این صورت است که پس از تهیه باید دور یک چیز لوله ای مثلا چوب و یا نی بزرگ پیچیده شود. در میان مواد این این شیرینی از هل نیز استفاده می شود تقریبا همه شما با هل آشنایی دارید. هل میوه‌ای کوچک به اندازه بند انگشت با پوست تیره و دانه‌های خوشبو است. هل، میوه گیاهی از تیره زنجبیل‌ هاست و انواع مختلفی شامل هل سیاه، هل سفید و هل سبز دارد که نوع سبز آن عطر تندتری دارد و یکی از چاشنی‌های معطر مورد استفاده در بعضی از غذاها، نان‌ ها، شیرینی‌ ها و به‌خصوص مرباها است. هل از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است و مطابق این نظر جویدن دانه‌های هل پس از صرف غذا ضمن کمک به هضم و گوارش بهتر غذا، می‌تواند بوی نامطبوع دهان را نیز خنثی کند.