شوید قورمه یک خورش خوشمزه مازندرانی است که مواد اولیه آن گوشت قرمز یا مرغ، شوید و گوجه سبز است. این خورش لذیذ را می توانید همراه با کته و سالاد و ماست محلی سرو کنید. این غذا چند تا دستور پخت دارد که دو تا از رسپی ها را امروز در سایت غذالند قرار داده ایم.
شوید قورمه مازندرانی
۱- یک قابلمه متوسط بردارید و آن را روی حرارت گاز گرم کنید. سپس پیازهای خرد شده را همراه با روغن یا کره سرخ کنید. بعد پیاز ها را از روغن در بیاورید.
۲- مرغ ها را در همین قابلمه سرخ کرده و طلایی کنید.
۳- شویدهای خرد شده را ۲ الی ۳ دقیقه تفت دهید.
۴- روی گوجه‌سبز‌ها را با چاقو شکاف ایجاد کنید یا اگر حوصله دارید هسته‌ هایش را بگیرید و به سبزی اضافه کنید و کمی تفت دهید، مرغ و پیاز سرخ‌شده را در ظرف بریزید و به همراه ۲ پیمانه آب جوش، شکر و نمک و فلفل بگذارید بپزد تا زمانی که مرغ پخته شود. حالا صبر کنید تا خورش جا بیافتد و به روغن بنشیند.
این غذا به دلیل داشتن گوجه سبز و شکر ملس است. اگر دوست دارید ترش تر باشد می توانید به آن رب نارنج یا آب غوره بیفزایید. گوجه سبزها را تکه تکه نکنید چون در هنگام پخت کاملا له می شوند و در خورش معلوم نمی شوند. برای زیباتر به نظر رسیدن ظاهر خورش و خوشمزه تر شدن آن ها می توایند گوجه سبز ها را نصف کرده یا فقط هسته شان را جدا کنید. گوجه سبز سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین سی است و بدن را در برابر عفونت ها و انواع و اقسام بیماری ها مقاوم می کند.
برای غلیظ تر کردن این غذا می توانید از آرد ذرت حل شده در آب سرد استفاده کنید.

از انواع دیگر خورش می توان به : خورش کرفس با مرغ ، خورش تره ، خورش نازخاتون و خورش چغاله بادام اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا