شعریه یک نوع دسر جنوبی است که در خوزستان تهیه می شود .این دسر در کشورهای عربی نیز بسیار پرطرفدار است و در واقع برگرفته از کشورهای حاشیه خلیج فارس می باشد. دسر شعریه در ایام ماه مبارک رمضان بسیار تهیه می شود .همان طور که در بیشتر شهر های ایران در ماه رمضان از زولبیا و بامیه استفاده می شود در کشورهای عربی و خزوستان نیز شعریه زیاد استفاده می شود.البته نام دیگر این دسر شعیریه نیز می باشد.

این دسر از نوعی رشته تهیه می شود که به آن رشته پاکستانی نیز گفته می شود.در حال حاضر این رشته را می توانید از سوپرمارکت های بزرگ و فروشگاه های بزرگ تهیه کنید.مواد به کار رفته در این دسر بسیار گرم و مقوی هستند پس حتما توجه داشته باشید که آن را به اندازه مصرف کنید تا برایتان مشکل ساز نشود.دسر شعریه را به چندین مدل تهیه می کنند یا آن را به صورت قالبی تهیه کرده و مصرف می کنند یا آنها را تکه تکه کرده و شکل داده و سپس مورد استفاده قرار می دهند.

یکی از موادی که در شعریه مورد استفاده قرار می گیرد پودر هل است . پودر هل در واقع همان هل است که در بسیاری از دسرهای ایرانیان مورد استفاده قرار میگیرد.شما می توانید به راحتی خود دانه هل را در خانه به پودر هل تبدیل کنید.برای این کار می توانید از دو روش استفاده کنید.اول اینکه از آسیاب های کوچک برای این کار استفاده کنید دانه هل را در آن انداخته و دستگاه را روشن کنید بعد از چد ثانیه هل تبدیل به پودر شده است راه دیگر با استفاده از وردنه است که می توانید با استفاده از آن هل را له کرده و به راحتی پودر کنید.ادویه هل به عنوان یکی از قدیمی ترین طعم دهنده ها خود را در انواع چای و دمنوش های گیاهی یا درون انواع کیک ها و شیرینی ها جای داده تا بتواند به عنوان یک طعم دهنده ی سنتی در لیست ادویه جات ایرانی جای گیرد.

از انواع دیگر دسر سنتی می توان به : رشته خوشکار ، دیگچه مشهدی ، بسبوسه مصری و توپک خرما و سویق اشاره کرد.