شربت عسل یکی از نوشیدنی هایی ست که در هنگام تشنگی می تواند گزینه مناسبی برای انسان باشد.همان طور که عسل دارای خاصیت های فراوانی ست به همان نسبت شربت عسل نیز دارای خواص بی نظیری ست که اگر بدانید شاید یکی از نوشیدنی های روزانه شما خواهد شد.

عسل منبع خوب آنزیم ها، ترکیبات آنتی اکسیدان و قندهای طبیعی است. خواص ادرارآوری و آنتی باکتریال شربت عسل باعث تمیزی مجاری ادراری شده و خطر ابتلا به عفونت هایی مانند سیستیت (التهاب مثانه) را کاهش می دهد.شاید برایتان جالب باشد که ترکیب آب ولرم و عسل خاصیت آن را چند برابر می کند.ترکیب آب و عسل خواص ادرارآوری و آنتی باکتریال شربت عسل باعث تمیزی مجاری ادراری شده و خطر ابتلا به عفونت هایی مانند سیستیت (التهاب مثانه) را کاهش می دهد.

این نوشیدنی سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است. بنابراین باعث افزایش آنتی بادی ها شده و از حملات ویروس ها پیشگیری می کند.مورد دیگر این است که درست است که نوشیدن ترکیب آب و عسل یک روش مؤثر برای افزایش آب مصرفی و مرطوب نگه داشتن بدن است؛ اما همین کار ساده باعث دفع بسیاری از بیماری ها و مشکلات روزمره نیز می شود. التهاب شکم و گاز جزو مشکلات رایج و البته آزاردهنده هستند. در اکثر موارد این مشکلات ناشی از حالت اسیدیته ی بدن هستند که در نتیجه ی تغذیه ی نامناسب حاصل می شود.

برای مقابله با این مشکلات می توانید یک قاشق عسل را با یک لیوان آب مخلوط کرده و میل کنید. این کار باعث خنثی شدن گازها و پایان بخشیدن به این مشکل خواهد شد.مصرف عسل طبیعی باعث کاهش حساسیت بدن نسبت به گرد و غبار و دیگر ذرات محیطی ایجاد کننده واکنش های آلرژیک در دستگاه ایمنی می شود. در واقع خاصیت اکسپکتورانت (خلط آوری) عسل باعث تسهیل دفع مخاط شده و مجاری تنفسی را باز می کند. بنابراین اگر شما هم از آلرژی رنج می برید می توانید به شربت عسل به عنوان یک درمان طبیعی نگاه کنید.این نوشیدنی در ایام ماه رمضان می توان گزینه مناسبی هنگام افطار و سحر باشد.

از جمله نوشیدنی های دیگر موثر در سلامتی می توان به شربت خاکشیر ، شربت آبلیمو و شربت سکنجبین اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا