شربت انار یکی از نوشیدنی های خوشمزه مخصوص پاییز است که میتوانید به راحتی آن را در خانه تهیه کنید و برای مدتی در یخچال آن را نگه دارید و استفاده کنید و از طعم آن لذت ببرید .این شربت به دو صورت ترش و شیرین تهیه می شود.در ادامه شما را با هر دو روش تهیه این شربت آشنا می کنیم اما قبل از آن تعدادی از خواص انار را برای شما بازگو می کنیم.
آب انار برای پیشگیری از سرطان مفید است، سلامت قلب را بهبود می بخشد و حتی می تواند توان جنسی را تقویت کند.متخصصان تغذیه تاکید کرده اند که آب انار همچنین می تواند چربی های اطراف معده و شکم را در زنان و مردان چاق کاهش دهد.این متخصصان در یک آزمایش یک ماهه ثابت کردند، میزان تشکیل سلول های چربی در اطراف شکم در افرادی که آب انار مصرف می کنند، کاهش می یابد.

کسانی که آب انار می نوشند، فشار خونشان پایین می آید و بنابراین خطر بروز حملات قلبی و سکته مغزی و بیماری کلیوی در این اشخاص نیز به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند. پزشکان معتقدند که آب انار می تواند مقدار اسید چرب موجود در خون موسوم به اسید چرب را کاهش دهد. آزمایشات قبلی که روی انسان و حیوانات انجام گرفته، نشان داده است که مقدار زیادی از این اسید چرب، ذخیره چربی را در اطراف شکم افزایش می دهد و در نتیجه سبب تشدید احتمال ابتلا به بیماری قلبی و دیابت نوع دوم می شود. همچنین مصرف آب انار با کاهش خطر سرطان سینه ارتباط دارد.

از انواع دیگر نوشیدنی پاییزی می توان به : آب زرشک ، شربت پرتقال ،شربت آبلیمو ،نوشیدنی لیمو و نعنا و اسموتی چغندر اشاره کرد.