شامی هویج یکی از غذاهای محلی و خوشمزه شهر اصفهان می باشد. طرز طبخ خاص این غذای محلی به همراه سس خوشمزه و معطر آن می باشد که طعم آن را کاملا متفاوت و خاص خواهد کرد. این غذای سبک و خوشمزه برای تمام مناسبت ها و فصل های خاص و به خصوص ماه رمضان بسیار عالی می باشد.

این غذای لذیذ و پرطرفدار اصفهانی، با طعم گوشتی و کمی ‌چرب خود معمولاً با نان و یا همراه برنج نیز سرو می شود. می توان از غذای شامی هویج به عنوان یک غذای آماده ساندویچی و در حین سفر نیز استفاده کرد و از طعم و مزه خاص آن لذت برد.

البته اکثر افراد بین شامی هویج و کتلت تفاوتی قائل نمی‌ شوند. اما باید بگوییم که این تصور کاملاً غلط است. چرا که شامی هویج با گوشت و سیب زمینی تهیه می ‌شود اما کتلت صرفا با سیب زمینی آماده می شود. البته دیگر مواد تشکیل دهنده شامی هویج نیز باعث این تفاوت شده اند، مثل هویج، سرکه، نعناع و رب گوجه فرنگی.

از این رو همان طور که اصفهان جزو جذاب ترین و معروف ترین شهرهای ایرانی است، علاوه بر جاذبه‌ های گردشگری و تاریخ و قدمت آن، غذاهای سنتی و خوش طعم و عطر آن نیز بسیاری از گردشگران و افراد مختلف را به این شهر جذب می‌ کند. یکی از همین غذاهای خاص و عالی اصفهان، شامی هویج آن می باشد.

هر غذای بومی و اصالتی کشور ایران طبخ ویژه و منحصر به فرد خاص شهر خود را دارد. به همین دلیل مطمئنا این غذای محلی استان اصفهان که با نکته ها و ترفندهای غذایی بانوان اصفهانی طبخ شود، عطر و طعم خاص و اصالت ویژه خود را خواهد داشت.

از دیگر انواع غذاهای شهر اصفهان می توان به کوفته نخودچی، آبگوشت کشک، خورش لوبیا سفید، کباب حسینی، کشک و بادمجان، آش سماق،

یخمه ترش و حلیم شیر اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b9%d9%85%d9%88%d9%85%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%86%db%8c%d8%a7%d8%b2″]