سوپ مارچوبه یکی از انواع سوپ های سبزیجات بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد که می توانید هم در مهمانی ها به عنوان پیش غذا و سوپ آماده کنید و هم برای میان وعده غذایی خود این سوپ را طبخ و از طعم و خاصیت های فراوان این نوع سوپ بهره ببرید. مارچوبه یکی از سبزیجات بسیار پر خاصیت و خوش طعم است که سلامتی شما را به دنبال خواهد داشت.

سوپ مارچوبه حاوی مواد مغذی و ارزش غذایی بالایی است. این سوپ حاوی پروتئین، ویتامین C ،A، آهن، فیبر، پتاسیم، کربوهیدرات، سدیم و… است که هر یک از این مواد معدنی مغذی ده ها فایده و خاصیت برای بدن و سلامتی دارد. می ‌توانید این سوپ خوشمزه و سبک را به عنوان پیش غذا در کنار غذای اصلی وعده خود میل کنید و از طعم لذیذ آن لذت ببرید.

البته می ‌توان از این نوع سوپ به ‌عنوان یک غذای رژیمی نیز یاد کرد. مارچوبه، این گیاه ارزشمند که البته کدبانوهای ایرانی بسیار کمتر از این گیاه در طبخ غذاها استفاده می کنند بسیار مفید و خوش طعم است. می توانید برنج را از این دستور پخت حذف کنید و یک غذای رژیمی و بسیار مقوی و سالم را برای خود آماده کنید. چرا که مارچوبه چربی و کالری بسیار کمی داشته و دارای فیبرهای محلول و نامحلول بوده که این امر باعث می ‌شود این گیاه به کاهش وزن و تناسب اندام شما کمک کند.

از دیگر انواع پیش غذا و سوپ های ساده و مقوی می توان به سوپ دلمه، سوپ عدس، سوپ قارچ و هویج، سوپ کرم مرغ، سوپ پاستا و نخود، سوپ نخود مدیترانه ای، سوپ کدو حلوایی، سوپ کاری مرغ و نارگیل و سوپ مرغ و سبزیجات اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b9%d9%85%d9%88%d9%85%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%86%db%8c%d8%a7%d8%b2″]