سوپ دلمه نوعی پیش غذااست که در کشور ارمنستان سرو می شود. برای تهیه این سوپ از مواد اصلی همچون فلفل دلمه ای ،گوشت چرخ کرده، گوجه، روغن زیتون، ریحان و پونه و جعفری استفاده می شود.

اگر از طرفداران دلمه هستید قطعا از این سوپ نیز لذت خواهید برد.مواد داخل این سوپ همانند دلمه است و البته می توانید تا حدودی مواد داخل آن را تغییر دهید.این سوپ در فصل های سرد سال می تواند گزینه خوبی باشد.این غذا به دلیل مواد مغذی که داخل آن است می تواند به عنوان یک غذای کامل مورد استفاده قرار بگیرد.

سوپ ها در ظاهر غذای ساده ای به نظر می رسند اما اگر نکات کلیدی آنها را رعایت کنید یک سوپ خوشمزه خواهید داشت.در اینجا به چند نکته مهم از آن اشاره می کنیم.

تکنیک هایی برای درست کردن یک سوپ خوشمزه

۱- حتما از مواد اولیه تازه برای تهیه سوپتان استفاده کنید. البته استفاده از بعضی از سبزیجات کنسروی یخ زده مثل نخود فرنگی و ذرت ایرادی ندارد.

۲- اگر سوپتان سرد شده باید آن را در ظرف سرد سرو کنید.

۳- سوپ را از یک روز قبل تهیه کنید و وقتی سرد شد چربی روی آن را با قاشق بردارید. با این روش سوپ کم چرب تری خواهید داشت.

۴- اگر سوپتان شور شد یک عدد سیب زمینی پوست کنده در آن قرار دهید و پس از ۱۵ دقیقه پخت روی حرارت کم آن را از روی حرارت بردارید.

۵- برای اینکه سوپ غلیظ تری داشته باشید مقداری از سوپ را در غذاساز بریزید و پوره کرده و به قابلمه برگردانید.

۶- خامه نیز باعث غلیظ شدن سوپ می شود.

علاوه بر این سوپ شما در سایت غذالند با انواع دیگری از سوپ های خوشمزه همچون : سوپ قارچ و هویج ، سوپ کاری مرغ و نارگیل ،سوپ سبزیجات رژیمی و سوپ جو قرمز آشنا می شوید.