سوهان عسلی همانطور که می دانید یکی از خوشمزه ترین شیرینی های مخصوص عید نوروز است.اما همانطور که می دانید این شیرینی شبیه به شیرینی های معمول نیست و در واقع چیزی شبیه به شکلات است اما از نوع نرم آن.سوهان عسلی انواع مختلف دارند که در واقع تمامی آنها مواد داخلشان یکی است اما تفاوت اصلی در موادی است که روی آنها ریخته میشود مثل: کنجد ، بادام، پسته،بادام هندی و … ما در اینجا می خواهیم شما را نوع اصلی و ساده آن آشنا کنیم و در نهایت به شما توصیه می کنیم هر کدام از آجیلی جاتی که تمایل داشتید را برای تزیین آن استفاده کنید.
سوهان عسلی یکی از شیرینی های مخصوص مردم اصفهان است و در حال حاضر در ایام نوروز بر سر سفره اکثر ایرانی ها وجود دارد و در واقع در این ایام خواهان بیشتری دارد.طرز تهیه این شیرینی خوشمزه بسیار راحت است اما قبل از آن نکاتی در مورد فواید استفاده از عسل را برای شما بازگو می کنیم.
مصرف عسل باکتری هایی را که آکنه ایجاد می کند، از بین می برد. با استفاده از عسل به صورت موضعی می توان زخم های دیابتی را درمان کرد.سلول های مرده پوست را از بین می برد و باعث نرمی آن می شود، خط های ایجاد شده روی صورت را کاهش می دهد و خشکی آرنج و پاشنه پا را برطرف می کند. نرم کننده حاوی عسل، از ایجاد موخوره جلوگیری می کند و باعث براقی مو می شود.روند سوخت و ساز را تسریع می بخشد و باعث کاهش وزن می شود.مصرف آن با سیر خام، ویروس و عفونت های باکتریایی را از بین می برد.تقویت کننده بینایی و تسکین دهنده گلودرد است و به نوعی شربت سینه محسوب می شود.انرژی زاست، خستگی مفرط را برطرف می کند، میزان هوشیاری ذهن را افزایش می دهد؛ تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است، ماده مغذی، ویتامین و آنتی اکسیدان های لازم را به بدن می رساند.با بهبود جریان خون رسانی، مانع از بیماری قلبی و آسیب به رگ ها و به خصوص مویرگ ها می شود.
در ادامه به شما پیشنهاد می کنم دستور تهیه ما بقی شیرینی های نوروزی از جمله نان نخودچی،نان برنجی قزوین و شیرینی وینا زعفرانی را در صفحات دیگر ما دنبال کنید.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا