سوفله یک واژه فرانسوی به معنای پف کردن است. سوفله سیب زمینی و گوشت چرخ کرده یک شام یا ناهار سبک و بسیار خوشمزه است. ماده ای که باعث پف کردن سوفله می شود سفیده تخم مرغ است. مواد اولیه برای تهیه سوفله سیب زمینی و گوشت چرخ کرده، گوشت، سیب زمینی، شیر و آرد گندم است.
فوت و فن پخت سوفله سیب زمینی و گوشت چرخ کرده
اندازه و میزان مواد اولیه سوفله بسیار مهم است. باید حتما مواد اولیه سوفله را به میزان لازم استفاده کنید.
تمام مواد اولیه را پیش از استفاده در دمای محیط قرار بدهید. دقت کنید که هرگز از تخم مرغ سرد استفاده نکنید.
سفیده و زرده تخم مرغ را کاملا از یکدیگر جدا کنید. باقی ماندن زرده همراه با سفیده باعث می شود تا سفیده کاملا هم زده نشود. سفیده تخم مرغ را بیش از حد هم نزنید چون باعث سفت شدن مواد و مخلوط نشدن آن ها با یکدیگر می شود.
وسایلی که از آن ها در تهیه سوفله استفاده می کنید باید از هر گونه چربی و روغن پاک شده باشند. زیرا برخورد قاشق چرب با سفیده باعث خوابیدن پف سوفله می شود. هنگام تهیه سوفله، باید فر را از ۱۵ دقیقه قبل گرم کرد، زیرا مایه سوفله پس از آماده شدن، فوراً باید در فر قرار بگیرد. در حین پخت سوفله، در فر نباید تا پایان زمان پخت باز شود، زیرا مانع از پف کردن سوفله میشود.
اگر می خواهید بفهمید سوفله تان خوب پخته شده یا نه در وسط آن یک چاقو فرو کنید اگر خمیر به آن نچسبید سوفله شما آماده است. برای لذیذتر کردن سوفله داخل قالب را پنیر پارمزان یا آرد سوخاری بپاشید. در صورت تمایل مقداری جوش شیرین یا بیکینگ پودر به مواد اضافه کنید تا بهتر پف کنند. از آن جا که درجه حرارت فرها با یکدیگر متفاوت است سوفله ها را مرتب چک کنید که برشته شده باشند و یک وقت نسوزند.

از انواع دیگر پیش غذا می توان به : مافین پنیری ، پیراشکی سیب زمینی ، تست کاپ و بورک گوشت اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا