سس ورستر شایر با نام اصلی Worcestershire sauce از سس های بسیار کاربردی در پخت غذا به خصوص غذاهای دریایی و گوشتی و انواع سس و سالاد است . این سس را در ایران به نام های ووستر شر ، ورستر سایر ، ورچستر ، ووستاشر و تلفظ های دیگری نیز می شناسند .این سس طعم و مزه بسیار خاصی دارد .
این سس از ترکیب ادویه های زیادی که در هر کدام از کارخانه ها کمی متفاوت است تهی می شود ، پیاز و زنجبیل ، سرکه ، روغن ، شکر، نمک ، تمبر و ماهی آنچوی تهیه می شود. ماهی آنچوی یک ماهی ریز و کوچک است که در ایران با نام موتو یا حشینه شناخته می شود. در بازارهای جنوب ایران میتوی خشک شده عرضه می شود . در برخی فروشگاه های عرضه محصولات غذایی خاص نیز این ماهی به شکل خشک شده به فروش می رسد. صید این ماهی در آبهای خلیج فارس است و در شهرهای جنوبی کشور به وفور عرضه می گردد. ماهی موتو را بعد از صید روی شن ساحل و زیر آفتاب سوزان پهن می کنند و ماهی زیر نور آفتاب و گرمای ساحل دریا خشک می شود و بعد از خشک شدن شن ها را از روی ماهی ها تکانده و آن ها را برای عرضه آماده می کنند.
مدل کنسروی ماهی آنجوی نیز در فروشگاه های لوکس و بزرگ لوازم غذایی به فروش می رسد. مدل کنسروی در آب یا روغن نگهداری می شود. در واقع ماهی آنچوی اصلی ترین ماده در تهیه سس ووستر شر است اما اگر به آن دسترسی ندارید می توان بدون ماهی سس را تهیه نمود.
در واقع سس ورستر شایر یک چاشنی و طعم دهنده عالی برای انواع گوشت و مرغ و ماهی است . به عنوان طعم دهنده سس ها نیز بسیار استفاده می شود.
از انواع دیگر سس می توان به : سس سوپریم ، سس باربیکیو ، سس کچاب و سس رژیمی اشاره کرد.