سس لیمو ترش یکی از سس های مخصوص کشور فرانسه است. این سس ملس و خوش طعم را می توان در کنار سالادها و سبزیجات نوش جان کرد. با کمی خلاقیت و در دست داشتن این دستور می توانید این سس خوشمزه را در زمانی کوتاه با موادی قابل دسترس تهیه کنید.
اگر بخواهید طعم متفاوتی به سس بدهید، می توانید از سبزیجات معطر به ویژه نعناع، سیر رنده شده، عصاره موسیر، خردل و .. در تهیه این سس استفاده کنید. مقدار این افزودنی ها به سس، کاملا مطابق با ذائقه شما است و هر زمانی که بخواهید می توانید مقدار آنها را کم یا زیاد کنید. اگر ترجیح می دهید سس را همراه با خردل سرو کنید، باید از خردل های تازه و با کیفیت استفاده کنید تا سس تازگی خود  را حفظ کرده و طعمی بی نظیر داشته باشد.
سس لیمو ترش معمولا بخاطر طعم لیمو کمی ترش یا ملس است؛ در صورتی که تمایل داشته باشید سس طعمی شیرین تر داشته باشد می توانید از مقدار کمی شکر استفاده کنید.
لیمو یکی از میوه های اسیدی و پرخاصیت است که دارای ویتامین، آهن و فسفر است که در مناطق گرم رشد می کند. این میوه در اواخر پاییز و فصل زمستان رشد کاملی دارد و یکی از میوه هایی است که بیشترین میزان تولید جهانی را به خود اختصاص داده است.
از میوه لیمو که دارای ارزشی بی نظیر است می توان به شیوه های مختلف همچون استفاده در چاشنی ها و سس های غذایی، شربت ها و…. و نیز به صورت دم کرده در انواع نوشیدنی و چای بهره مند شد. لیمو در واقع یکی از مواردی ست که هضم غذا را راحت می کند و در واقع اشتها آور است.
از انواع سس های مشابه می توان به سس پرتقال،سس ورستر شایر ،سس رژیمی و سس فرانسوی اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا