سس تارتار اصالتا یک سس فرانسوی است. اما امروزه در همه جای دنیا همراه با غذاهای مختلفی سرو می شود. می‌توان گفت که هر آشپز با توجه به ذائقه مشتریان و کسانی که غذا را برای آن ها تهیه می کند مواد اولیه این سس را تغییر می دهد. اما به طور کلی مواد اولیه تارتار، سس مایونز، خیارشور، سس گوجه، جعفری، فلفل و نمک و آبلیمو است. می توانید سس مایونز را خودتان در خانه با استفاده از دستور تهیه سس مایونز مخصوص غذالند تهیه کنید یا آن را به صورت آماده از سوپرمارکت بخرید.در واقع پایه اصلی این سسف سس مایونز است.

تارتار یک نوع سس غلیظ و سفیذ است که در آن سبزیجاتی همچون جعفری، خیارشور و پیاز پیدا می شود. این سس را می توانید همراه با انواع خوراک های دریایی و سیب زمنی و ساندویچ سرو کنید.

سس تارتار بوی زهم ماهی، میگو و مرغ را می‌گیرد. فیش اند چیپس یکی از غذای سنتی و محبوب انگلیسی است که همراه با این سس سرو می شود.نام این سس که نخستین بار در قرن نوزدهم وارد کتاب‌های آشپزی دنیا شد از سس فرانسوی به همین نام؛(sauce tartare) گرفته شده است.

برای تهیه یک سس تارتار معرکه باید تمام مواد را در یک ظرف متوسط کاملا با یکدیگر مخلوط کرده و یکدست هم بزنید. در افزودن نمک دقت کنید. چون این چاشنی حاوی خیارشور است و به اندازه کافی شور می باشد. بعد از اینکه سس را تهیه کردید آن را در یک شیشه در دار بریزید و به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید تا مواد به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند.

توصیه می کنیم حتما این سس را تهیه کنید و از خوردن غذاهای دریایی همراه با آن لذت ببرید.

از انواع دیگر سس ها می توان به : سس پرتقال ، سس رژیمی ، سس آلفردو و سس گوشت اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b3%d8%b3-%d8%aa%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%a7%d8%b1″]