سالاد کرفس و توفو یک غذای گیاهی سریع و فوری است. این سالاد یک شام کامل برای افرادی است که قصد رژیم گرفتن یا گیاهخواری دارند. سالاد کرفس و توفو با استفاده از گردو، کنجد، پنیر توفو، ذرت شیرین، کنجد له شده و کرفس خرد شده تهیه می شود.این سالاد را می توان به عنوان یک پیش غذای چینی امتحان کرد.

پنیر توفو چیست و چه خواصی دارد
پنیر توفو از شیر سویای دلمه بسته به وجود می آید. این پنیر یک ماده اصلی در دستور تهیه بسیاری از غذاهای چینی، ژاپنی، کره‌ای، اندونزی و… است. توفو بو و مزه چندان قوی ‌ای ندارد. آن را می توانید در انواع غذاهای شور یا شیرین استفاده کنید. معمولا برای خوشمزه تر کردن توفو به آن فلفل یا ادویه می زنند. پنیر توفو کالری بسیار پایین و آهن بالایی دارد. چربی آن کم است. توفو جایگزین بسیار مناسبی برای گوشت در غذاها است. معمولا گیاهخواران برای تامین پروتئین مورد نظرشان از توفو استفاده می کنند.جالب است بدانید که توفو انواع مختلفی دارد.از نوع خیلی سفت تا نوع نرم که همه آنها نیز قابل پخته شدن نیز هستند.توفو ابریشمی بهترین نوع این پنیر است که دارای بافت بسیار نرمی می باشد و برای تهیه انواع نوشیدنی بیشتر کاربرد دارد.اما در این سالاد ما می بایست از توفو خیلی سفت و یا سفت استفاده کنیم که بتوانیم به راحتی آنها را مقداری سرخ کنیم.

از خواص و فواید توفو می توان به جوان سازی پوست صورت، تقویت فولیکول های مو و درمان ریزش مو، تامین پروتئین های ضروری و مورد نیاز بدن، توفو فاقد گلوتن است بنابراین یک غذای مناسب برای مبتلایان به بیماری سلیاک است.

خواص و فواید کرفس
– کرفس سرشار از ویتامین A است. ساقه کرفس نیز منبع غنی ویتامین های گروه B و C، پتاسیم، اسید فولیک، کلسیم و فسفر است.
– با رادیکال های آزاد بدن مقابله می کند.
– افزایش تقویت سیستم ایمنی بدن به دلیل وجود ویتامین سی.
– ملین طبیعی برای درمان یبوست.

از انواع دیگر سالاد می توان : سالاد سیب زمینی و اسفناج ، سالاد هویج تایلندی ، سالاد یونانی و سالاد فرنچ اشاره کرد.