سالاد نودل سبزیجات یک سالاد خوشمزه و جدید است که بیش تر در شرق آسیا تهیه می شود.نودل یا رشته فرنگی نوعی رشته باریک چینی و ژاپنی است. با این ماده می توان غذاهای بسیاری را تهیه کرد. سالاد نودل سبزیجات یک پیش غذای گیاهی است. که می توانید آن را پخته، نیم پز یا خام سرو کنید. این غذا را می توانید همراه با سس های مورد علاقه تان نوش جان کنید. تنوع غذاهایی که با رشته فرنگی تهیه می شوند آن قدر بالا است که هر کسی می تواند با افزودن مواد دلخواه دستور پخت مخصوص و منحصر به فرد خودش را داشته باشد.
سالاد نودل سبزیجات را به صورت سنتی می توان به دو روش سرو کرد. در روش اول تمام مواد اولیه پخته شده یا خام در کاسه های جداگانه روی میز قرار می گیرند و هر کس برحسب سلیقه اش از هر کدام برای خود می کشد. روش اول برای سرو نودل در کشورهای جنوب شرق آسیا معمول تر است. در روش دوم همه مواد درون یک کاسه ریخته می شوند و با سس مخلوط می شوند.بیشترین سسی که برای این سالاد استفاده می شود سس سویا می باشد اما می توانید از سس های دیگر همچون سس برنج ، سس بالزامیک و .. غیره نیز استفاده کنید.

تهیه نودل سبزیجات خوشمزه
اول از همه نودل را با توجه به دستور روی بسته آن بپزید، آبکشی کرده و کناری بگذارید. سبزیجاتتان را خرد کنید. مقداری اسفناج تازه و قارچ هم خرد کنید و با فلفل و نمک تفت بدهید. سیر را پوست بگیرید، دانه های فلفل چیلی را گرفته و همراه با سیرها خرد کنید. یک تکه زنجبیل تازه برداشته و آن را پوست گرفته و خلالی کنید. کدو، پیازچه و برگ گشنیز را خرد کنید و به نودل بیفزایید. سپس آن را همراه با سس سرو کنید.

از انواع دیگر سالاد می توان به : سالاد اسفناج و لبو ، سالاد هویج تایلندی ، سالاد فرنچ و سالاد مرغ و نودل اشاره کرد.