سالاد ماکارونی یکی از خوشمزه ترین سالادهای سرد است که با پاستا تهیه می شود. سالاد ماکارونی را می‌توان با اضافه‌ کردن مواد متنوع به پاستا تهیه کرد که این مواد بسته به سلیقه هر فرد متفاوت خواهند بود. پایه اصلی سالاد ماکارونی؛ پاستا یا ماکارونی فرمی، خیارشور و سس مایونز هستند که انتخاب سس نیز به سلیقه هر فرد می‌تواند متفاوت باشد.این سالاد جزو غذاهای سرد محسوب می‌شود و برای وعده شام یا به عنوان یک سالاد متفاوت و شیک برای پذیرایی در مهمانی‌ها گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌رود .
پاستا یا ماکارانی را می توان به کشور ایتالیا نسبت داد زیرا در واقع زادگاه این خوراکی خوشمزه است.پاستا را به گونه های مختلفی می توان تهیه کرد که در آینده غذاهای بیشتری از این خوراکی خوشمزه را در اختیار شما خوانندگان عزیز خواهیم گذاشت.
پاستا انواع مختلفی دارد از جمله ماکارونی رشته ای که از همه معروف تر است و پس از آن انواع ماکارونی های شکلی مانند: صدفی، پروانه ای ،آشیانه ای ، فنری ، لینگوئینی و ….
شما می توانید این غذا را به عنوان یک پیش غذا و یا حتی غذای کامل نیز استفاده کنید به دلیل آنکه ماکارونی خود یک غذای کامل است حتی اگر سرد استفاده شود.در واقع پایه ماکارونی نشاسته است به همین دلیل می توان به آن به عنوان یک غذا نگاه کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا