سالاد شوید و سیب زمینی یک غذای ساده و خوشمزه است که می توانید به عنوان شام، پیش غذا یا ناهار سرو کنید. این غذا با مواد گیاهی و سبزیجات پخته می شود و سالم است. می توانید به آن سس اضافه کرده یا مایونز را از دستور پخت آن حذف کنید. به این غذا می توانید مقداری کالباس خرد شده، ذرت پخته، کشمش و قارچ نیز بیفزایید.
مصرف مقدار کافی سبزیجات و میوه های ارگانیک بسیار برای سلامتی مفید است. سبزیجات غنی از انواع ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر و مواد ضد سرطان هستند. البته مصرف مطلق سبزیجات در رژیم غذایی توصیه نمی شود زیرا گیاهان نمی توانند به تنهایی مواد غذایی مورد نیاز بدن را تامین کنند. زیرا در گوشت و لبنیات مقدار زیادی کلسیم و ویتامین B12 وجود دارد که برای رشد بدن ضروری هستند.

فواید شوید تازه
شوید مسکن بسیار قوی دردهای شکمی، روده ای و برطرف کننده سوهاضمه است.
شوید در رفع علائم تنگی نفس، ضعف معده، کبد و طحال و سنگ کلیه و مثانه و دردهای قاعدگی و بیماری های اندام تناسلی موثر است.

سالاد شوید یک مدل سالاد در هم است. سالاد درهم به سالادی گفته می شود که مواد اولیه آن خرد شده و با یکدیگر قاطی می شوند. برای تهیه این سالاد می توان از انواع و اقسام سبزیجات و مرغ و ژامبون و حبوبات استفاده کنید. این غذا بسیار سبک است و می توان آن را به عنوان سحری یا افطار سرو کرد. این غذا در اصل همراه با نوعی سس سفید سرو می شود که ترکیبی از فلفل سیاه، نمک و مقدار بسیار کمی آبلیمو است.از انواع دیگر سالاد در غذالند می توان به : سالاد سیب زمینی و اسفناج ،سالاد سیب زمینی ایتالیایی ، سالاد مرغ و سیب زمینی و سالاد الویه اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا