در این مقاله طرز تهیه ی سالاد سیب زمینی و اسفناج  و یک سس سیر برای طعم دار شدن آن را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

سالاد را می توان به عنوان پیش غذا و یا بعد از غذا به عنوان یک وعده ی مجزا، سرو کرد. هر چند می توان همراه با غذای اصلی و یا در جایگاه یک وعده ی غذایی مصرف نمود.

سالاد کلمه ای فرانسوی است که از کلمه ی( Salata ) به معنی شور و نمک اندود گرفته شده است. بیش از ۲ هزار سال قبل، ایرانی ها ابتدا بر روی سبزیجات روغن و سرکه میریختند و سپس آن را میل می کردند. این روش سرو سبزیجات از طریق جنگ های میان ایران و روم به اروپا رفته و در آنجا تحولاتی را پذیرفته شد. در آغاز قرن بیستم و صنعتی شدن امور و روی کار آمدن غذاهای آماده، رفته رفته سالاد وارد سبد های غذایی شد هر چند این اتفاق ابتدا در آمریکا رخ داد اما امروزه در سراسر جهان سالاد مورد توجه مردم قرار دارد، تا جایی که در برخی از رستوران ها و هتل ها قسمتی به عنوان سالاد کده وجود دارد که در آن انواع سالاد عرضه می شود.

انواع سالاد های ایرانی عبارت اند از: سالاد فصل، سالاد شیرازی، سالاد الویه و …

انواع سالاد های رایج در جهان عبارت اند از، سالاد آمریکایی، سالاد تخم مرغ، سالاد میوه، سالاد روسی و …

از نکات قابل توجه این سالاد وجود اسفناج می باشد همانطور که می دانید اسفناج غنی ترین منبع آهن در میان تمام سبزیجات است. همچنین اسفناج حاوی ویتامین های A، B و K می باشد که افزودن سیب زمینی به اسفناج که در واقع افزودن مقدار قابل توجهی نشاسته می باشد این سالاد را عضو سالاد های محبوب قرار داده است. این سالاد به عنوان یک سالاد  رژیمی بسیار پرطرفدار معرفی شده است.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا