دلمه کدو حلوایی یکی از انواع جدید دلمه است که به تازگی بر سر سفره ایرانیان باز شده است.کدو حلوایی با طعم شیرین و خاصی که دارد موجب خوش طعم شدن این غذا شده است. این دلمه را می توان در وعده ناهار یا شام به مصرف رساند. کدو حلوایی از خانواده کدوها به شمار می رود و رنگ نارنجی، سبز و سفید دارد، بر خلاف ظاهر سفت و سختی که دارد داخل آن بسیار نرم است.
کدو حلوایی یکی از پر مصرف ترین خوراکی ها در مناسبت های مختلف از جمله اعیاد و یا شب یلدا می باشند. این میوه را افراد بسیاری به صورت پخته شده همراه با تزئینات و برش دهی های زیبا در شب یلدا میل می کنند. دلمه کدو حلوایی علاوه بر طعم خوب، شکل و جلوه زیبایی دارد.
کدو حلوایی خاصیت فراوان خود را با درمان برخی از بیماری ها از جمله رفع تب، درمان گرفتگی عضلات، استحکام بافت جسم و اشتها آور بودن نشان داده است. علاوه بر اینها ، از تخمه و حتی آب این میوه به دلیل ارزش غذایی و دارویی که دارد در خوراکی ها ، غذاها و نیز نوشیدنی ها استفاده می شود. باید توجه داشته باشید که در تهیه این دلمه می توانید برای رژیمی بودن آن، مواد داخل دلمه را به تنهایی و بدون اضافه کردن برنج آماده کنید.کدو حلوایی را می توانید به صورت پوست گرفته شده و خرد کرده در خورش ها، مرباها و حتی خوراک ها به کار ببرید.
به کار بردن کدو حلوایی با چاشنی ها و ادویه های خوش طعم به همراه سبزی های معطری مانند جعفری، نعنا و … در غذاها می تواند طعم خوب غذا را تا چندین برابر افزایش دهد. هنگام تهیه کدو حلوایی از بازار باید دقت کنید که کدوهای سفت و سالم را که نرم و له شده نباشند، خریداری کنید.
از انواع دلمه های مشابه می توان به دلمه هویج، دلمه فلفل دلمه ای، دلمه بادمجان و دلمه پیاز اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b9%d9%85%d9%88%d9%85%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%86%db%8c%d8%a7%d8%b2″]