خورش گوجه فرنگی جزو انواع خورش های معروف و خوشمزه ایرانی می باشد که البته چندی هم به املت گوجه فرنگی شباهت دارد. این غذای پرطرفدار و خوشمزه ایرانی خاصه استان های شمال کشور مانند گیلان می باشد که بسیار مرسوم بوده و طرفداران بسیاری نیز دارد. این غذا به این دلیل که آماده کردن آن بسیار راحت و ساده می باشد و البته طعم خوبی نیز داشته، بسیار مرسوم و پرطرفدار شده است.

راحتی و دستور پخت ساده این غذا که در تمام فصول سال می توانید آن را طبخ کنید باعث شده که اکثر بانوان این غذا را انتخاب و در منزل آماده کنند. گوجه فرنگی نیز جزو یکی از سبزیجات پرخاصیت و مفید می باشد که دارای انواع ویتامین های A ،B ،C، کلسیم، فولیک اسید، فسفر، پتاسیم، مس، منیزیم وغیره می باشد. ۹۵ درصد محتوای گوجه فرنگی آب و ۵ درصد فیبر و کربوهیدرات می باشد.

تمام این مواد معدنی باعث ایجاد خاصیت های درمانی بسیار مفید در گوجه فرنگی شده است و ارزش غذایی بالایی را ایجاد کرده است. از این رو فواید بسیاری چون تقویت بینایی، محافظت از پوست و مو، بهبود سلامت دستگاه گوارش، کاهش وزن، تقویت سیستم ایمنی بدن، ترمیم و استحکام استخوانها وغیره را برای بدن دارد.

از دیگر انواع خورش های راحت و خوشمزه می توان به خورش داوود پاشا، خورش آلبالو با گوشت قرمز، خورش پرتقال با مرغ، خورش لوبیا سبز و گوشت، خورش دال عدس، خورش مرغ با سس آلبالو و خورش چغرتمه اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا