خورش چغاله بادام یکی از غذاهایی است که در فصل بهار همراه با میوه نارس بادام درست می شود. خواص چغاله بادام به اندازه بادام رسیده نیست اما خورش چغاله بادام بسیار لذیذ و خوشمزه است. از چغاله بادام برای تهیه آش چغاله نیز استفاده می شود. اما محبوب ترین غذای ایرانی که با چغاله بادام درست می شود خورش چغاله است. این خورش را بر حسب سلیقه تان می توانید با گوشت خورشی، مرغ یا گوشت چرخ کرده درست کنید.
این خورش اصیل ایرانی را می توانید به عنوان ناهار، شام یا سحری سرو کنید. خورش چغاله بادام از ترکیب چغاله با گوشت و ادویه جات معطر تهیه می شود. اگر برای تهیه این غذا چغاله های درشت انتخاب کرده اید می توانید آن ها را نصف کنید، هسته شان را جدا کرده و در خورش استفاده کنید. اگر خورش های قرمز رنگ را بیشتر می پسندید می توانید در انتهای پخت کمی رب گوجه به غذا استفاده کنید. اضافه کردن نمک در ابتدای پخت چغاله ها باعث سفت شدن آن ها می شود. در تهیه خورش چغاله به جای آبلیمو و آب غوره از آب نارنج استفاده کنید. این خورش لذیذ ایرانی را می توانید درون زودپز نیز تهیه کنید.
خورش چغاله بادام را با انواع پلوهای ایرانی همچون زرشک پلو، شیرین پلو و مرصع پلو سرو کنید.

باتوجه به اینکه چغاله میوه نارس بادام است کمی مزه تلخی دارد. برای گرفتن تلخی چغاله بادام مراحل زیر را انجام دهید:

۱- چغاله ها را یک شب تا صبح بخیسانید

۲- در یک قابلمه آبجوش آن ها را به مدت نیم ساعت جوشانده و سپس در آبکش بریزید.

۳- دوباره چغاله ها را در آبجوش ریخته و با یک استکان سرکه سفید به مدت ۳۰ دقیقه بجوشانید. بعد از آن چغاله ها را آبکش کرده و خشک کنید.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا