اگر با آشپزی لبنانی آشنایی داشته باشید می دانید که خورش مرغ و زیتون لبنانی یکی از محبوب ترین غذاهای مردم آن کشور است. لبنانی ها این خورش را به عنوان سحری یا افطار همراه با نان یا برنج می خورند. اکثر غذاهای لبنانی با سیر و زیتون طبخ می شوند. در آشپزی مدیترانه ای از روغن زیتون برای پختن و گریل کردن مواد غذایی استفاده می شود. این غذای ساده و خوشمزه با سینه یا فیله مرغ، فلفل دلمه ای، زیتون، روغن زیتون، زعفران، جعفری و زیره درست می شود.
خورش مرغ و زیتون لبنانی به ازای هر نفر حدود ۲۷۵ کیلوکالری انرژی دارد. زیتون ضد کلسترول خون است. این ماده منبع غنی اسیدهای چرب ضروری بدن است. زیتون روشن کننده و ضد آفتاب طبیعی پوست است. زیتون دارای مقدار زیادی ویتامین E، مس و آهن است که باعث افزایش رشد مو می شوند. زیتون بیس اصلی بسیاری از غذاهای ایتالیایی، لبنانی، ترکی و یونانی است. تحقیقات نشان می دهند وارد کردن زیتون به مصرف روزانه افراد احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و سکته را کاهش می دهد.

اگر می خواهید خورش مرغ و زیتون لبنانی تان معرکه شود به نکات زیر توجه کنید:
۱- اضافه کردن کمی آب به خورش و قرار دادن قابلمه روی شعله کم باعث جاافتادن بیشتر خورش و خوشرنگ شدن آن می شود.
۲- چند دقیقه قبل از سرو غذا پودر زیره سیاه، زعفران و جعفری را اضافه کنید.
۳- زیره را زیاد نجوشانید چون باعث تلخی و بدرنگی غذا می شود.
۴- ترشی مخصوص این غذا، ترشی انگور است.
۵- برای دم کردن خورش از یک پارچه سفید نخی تمیز استفاده کنید. هرگز از پارچه ابری برای این کار استفاده نکنید.

اگر از غذاهای لبنانی لذت می برید حتما دستور تهیه سالاد فتوش و سالاد تبوله که از معروف ترین سالادهای لبنانی هستند را در غذالند بخوانید.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا