خورش سویا و کلم بروکلی یک غذای رژیمی است. این غذا مخصوص افرادی است که به غذاهای گیاهی تازه و سالم خواری علاقه بسیاری دارند. این غذا با سویا، کلم بروکلی و هویج تهیه می شود.
مصرف کلم بروکلی، سویا و هویج برای رفع علائم حساسیت فصلی بسیار توصیه می شوند. کلم بروکلی سرشار ویتامین c و بیوفلاونوئید است. ویتامین c سیستم ایمنی شما را بهبود می بخشد، از چروک شدن پوست جلوگیری می کند، احساس خستگی شما را رفع می کند، جذب مواد معدنی را افزایش می دهد. هویج غنی از بتاکاروتن و ویتامین A است. مصرف این مواد به سلامت چشم کمک می کند. سویا نیز امگا۳ دارد که به کاهش التهاب بدن و سلامت مغز و قلب کمک می کند. امگا۳ خطر ابتلا به برخی از سرطان ها را کاهش می دهد. وجود این ۳ ماده در این خورش این غذا را به یک خوراک کالری پایین، مفید و ضد حساسیت تبدیل می کند.
قبل از اینکه سویا را با سایر مواد مخلوط کنید باید آن را آماده کنید. سویا را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در آب و نمک بخیسانید. سپس آن ها را کاملا آبکش کنید. با دست آن ها را روی آبکش فشار دهید تا تمام آب آن ها گرفته شود. اکنون می توانید از سویا در تهیه غذا استفاده کنید.
برای اینکه کلم بروکلی این غذا خوش رنگ و خوشمزه تر شود باید یک قابلمه حاوی آب و نمک را روی گاز بگذارید و صبر کنید تا جوش بیاید سپس کلم ها را درون قابلمه بریزید. کلم بروکلی پخته شده را بعد از چند دقیقه از آب در بیاورید و فورا آن را در کاسه آب یخ قرار دهید. به این روش بلانچ کردن گفته می شود. مزیت بلانچ کردن کلم بروکلی این است که باعث ثابت ماندن رنگ کلم می شود و می توانید آن را برای مدت طولانی تری در یخچال و فریزر نگهدارید.
اگر به غذاهای سالم و رژیمی علاقه دارید پیشنهاد می کنیم سری به دستور پخت های کوکو لوبیا سبز، سالاد قارچ، سالاد سبزیجات ، خوراک ماهی بزنید.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا