خوراک مرغ پرتقالی یک غذای سبک و خوشمزه است. ورژن ایرانی این غذای چینی را می توانید برای مهمانی ها و وعده های روزانه تان تدارک ببینید. مرغ پرتقالی را مطابق سلیقه و ذائقه افراد خانواده‌تان می توانید ترش، شیرین یا ملس درست کنید. شگفتی این خوراک در این است که به خاطر وجود آب پرتقال می توانید بدون نگرانی از بو گرفتن مرغ هر چند بار که دوست داشتید این غذا را گرم کنید.

برای درست کردن این غذا می توانید از پرتقال طبیعی نیز استفاده کنید. اگر نگران تلخ شدن غذا هستید پرتقال باکیفیتی که ته مزه تلخی نداشته باشد تهیه کنید، آن را آب بگیرید و از صافی رد کنید. حواستان باشد هسته های آب پرتقال وارد خوراک نشوند. اگر باز هم خوراکتان مزه تلخی داشت با یک الی دو قاشق شکر شیرینش کنید. اگر احساس کردید مرغ پرتقالی زیادی شیرین شده با کمی آبلیموی تازه آن را ترش تر کنید. آب لیمو را ۳۰-۴۰ دقیقه آخر کار اضافه کنید. چون آبلیمو مدت پخت مرغ را طولانی تر می کند.

از میوه پرتقال فقط برای دیزاین این غذا استفاده کنید چون طعم خوراک را تغییر می دهد. می توانید پرتقال را به مدت ۱۰ دقیقه بپزید. اگر پرتقال طبیعی در دسترس نبود از آب پرتقال صنعتی یا شربت پرتقال استفاده کنید. به این غذا رب انار یا رب نارنج اضافه نکنید زیرا رنگ، بو و مزه غذا را به کلی تغییر می دهد.

اگر نگران بوی زهم مرغ هستید از روش های زیر برای برطرف کردن این بو استفاده کنید:

۱- خواباندن مرغ در آبلیموی طبیعی و تازه.

۲- مرغ را با سیر، پیاز و رزماری طعم دار کنید.

۳- مرغ را با زنجبیل سرخ کنید.

۴- ۲ عدد چوب دارچین، کمی زنجبیل، یک چهارم پیمانه سرکه و یک عدد سیب به مرغ در حال پخت اضافه کنید.

خوراک مرغ پرتقالی را می توانید به عنوان ناهار یا شام میل کنید. این غذا را می توانید با زرشک پلو، باقالی پلو و ته دیگ زعفرانی نوش جان کنید. اگر از مرغ پرتقالی لذت بردید پیشنهاد می کنیم خورش قارچ و گوشت را هم حتما امتحان کنید.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%a7%da%a9-%d9%85%d8%b1%d8%ba-%d9%be%d8%b1%d8%aa%d9%82%d8%a7%d9%84%db%8c”]