خوراک ماهی و قارچ یکی از خوراکی های خوشمزه و مفید است که میخواهیم امروز با این غذای خوشمزه آشنا شویم.این خوراک یکی از خوشمزه ترین و در عین حال رژیمی ترین می باشد که آن را به دلیل سبک بودن و حجم مناسب علاوه بر وعده ناهار، در شام و یا حتی افطار نیز می توان نوش جان کرد.
ماهی یکی از بهترین و مفید ترین مواد غذایی گوشتی است که سرشار از امگا۳ می باشد. ماهی یکی از نایاب ترین و در عین حال پر خاصیت ترین خوراکی های موجود در بازار است که می توان آن را به  راحتی خرید و از آن غذایی خوشمزه تهیه کرد. ماهی علاوه بر امگا ۳ مانند سایر مواد گوشتی دیگر شامل پروتئین، ویتامین و فسفر می باشد. ماهی طبخ بسیار راحتی دارد و آن را می توان به صورت سرخ شده، پخته و یا کباب شده به همراه پلوها نوش جان کرد.
ماهی در درمان بسیاری از امراض از جمله کاهش ابتلا به بیماری های قلبی، کاهش قند خون، جلوگیری از افسردگی و نیز بهبود خواب موثر می باشد. بدون شک طبخ ماهی در کنار قارچ طعم و خاصیت بهتری به خوراک می بخشد. مصرف ماهی را در هفته چندین بار برای تامین مواد مورد نیاز بدنتان از جمله امگا۳ در برنامه غذایی خود قرار دهید.
قارچ نیز همانند ماهی در این خوراک نقش موثری در ارزش غذایی ایفا می کند و طبخ راحتی دارد. قارچ ها نیز در وعده های غذایی ناهار و شام به صورت سرخ شده، بخار پز و یا کبابی به مصرف می رسند؛ هرچند که بهتراست بیشتر آن را به صورت پخته شده نوش جان کنید. قارچ دشمن اصلی دیابت است و برای کسانی که با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند، فوق العاده مفید می باشد. از دیگر خواص این خوراکی با ارزش می توانیم به کنترل فشار خون و پیشگیری از سرطان اشاره کنیم.
از دیگر غذاهای مشابه می توان به خوراک اسفناج، دوقوس ماهی،ماهی سالمون با عدس و تره فرنگی و ماهی تیلاپیا و گوجه فرنگی کبابی اشاره داشت.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا