خوراک شاهی پنیر غذایی است تهیه شده از تکه های شناور پنیر در سس غلیظ ادویه، پیاز، سیر، پنیر، خامه و گوجه فرنگی. این غذای شگفت انگیر و سبک را می توانید در وعده ناهار یا شام میل کنید. از آن جایی که هند مقر ادویه های رنگارنگ است آشپزی هندی بدون فلفل، کاری، دارچین، زردچوبه و زنجبیل معنا ندارد. دستور تهیه شاهی پنیر مختص شمال هندوستان است. این غذا در پاکستان نیز بسیار معروف است. این غذا یکی از محبوب ترین خوراکی ها در بین گیاهخواران است. شاهی پنیر در هند با انواع و اقسام پلو ها سرو می شود. خوراک شاهی پنیر در هند قدیم خوراک مخصوص درباریان و پادشاهان هندی و مهمانان ویژه شان بوده است.

این غذا بسیار ساده تهیه می شود و با صرف زمانی کمتر از ۴۵ دقیقه می توانید یک غذای سالم و لذیذ برای خود و خانواده‌تان تهیه کنید. طبع شاهی پنیر گرم است و بهتر است آن را در پاییز یا زمستان میل کنید. این غذا درست مثل غذاهای جنوب ایران تند و بسیار خوشمزه است. در دستور هندی این غذا از پنیر بی نمک هندی استفاده می شود اما شما می توانید از پنیر فتا سفید یا پنیر خامه ای نیز در تهیه این غذا استفاده کنید. اگر گوجه فرنگی دوست ندارید رب گوجه را جایگزین گوجه کنید. این غذا را با نان دوسا یا پلو میل کنید.

شاهی پنیر را می توانید با انواع ترشی‌ها مثل ترشی کلم قرمز یا ترشی کنگر نوش جان کنید. برای دیزاین این غذا از کمی خامه، گشنیز و جعفری استفاده کنید. این غذا بسیار کامل است اما می توانید پوره سیب زمینی را نیز برای کنار این غذا نوش جان کنید. به سایر دستورات آشپزی هند که در سایت غذالند قرار دادیم سر بزنید. دستور پخت کاری سبزیجات پاییزی هندی، تخم مرغ تند و املت گوجه فرنگی را نیز حتماً امتحان کنید.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا