در تهیه انواع خوراک ها همواره سعی شده تا پر خاصیت ترین و نیز کم ضررترین مواد غذایی مورد استفاده قرار بگیرد. خوراک بادمجان با زیتون همانطور که از نامش مشخص است یک خوراک رژیمی محسوب می شود و یکی از بی ضرر ترین و پر خاصیت ترین خوراک ها می باشد. وجود زیتون و بادمجان به عنوان دو ماده غذایی مفید و مرغوب باعث شده تا این خوراک ارزش غذایی بالایی داشته باشد. بادمجان از پرخاصیت ترین مواد گروه سبزیجات محسوب می شود و به دلیل فیبر بالایی که دارد بسیار ارزشمند است. بادمجان ها در انواع غذاها و خوراک ها به صورت پخته و یا سرخ شده و یا نیز در انواع سالادها به کار برده می شوند. امروزه از پوست بادمجان نیز که خاصیتی مانند خود بادمجان دارد در غذاها و رنگ دهی غذاها نیز استفاده می شود. برای بادمجان فواید بسیاری ذکر شده که از مهم ترین آنها می توان چربی سوزی، درمان کم خونی، کاهش دیابت و استحکام استخوان ها و سیستم ایمنی بدن اشاره کرد. زیتون که دیگر ماده غذایی این خوراک است و همه افراد به فواید آن آشنایی دارند، و در کنار بادمجان ترکیبی بی نظیر و مفید ایجاد کرده است. زیتون را اکثر افراد به دلیل طعم خوب آن به صورت پرورده در ترشی ها و سالادها و یا در غذاها استفاده می کنند. روغن تهیه شده از زیتون نیز بسیار پر خاصیت می باشد. زیتون دردهای عصبی را کاهش می دهد، موجب پایین آمدن فشار خون می شود، به کاهش وزن کمک می کند و نیز به دلیل ویتامین هایی که دارد موجب عملکرد بهتر گوارش می شود. با وجود این خواص و خواص متعدد دیگری نیز که برای زیتون ذکر شده می توان نتیجه گرفت که تهیه زیتون و استفاده از آن در غذاهای بی ضرر راه بهره بردن از فواید بی نظیر این ماده می باشد.

از نمونه خوراک های مشابه می توان به خوراک نخودفرنگی و گوشت، کاسترول بادمجان ،خوراک بادمجان با قارچ و بادمجان شکم پر اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%a7%da%a9-%d8%a8%d8%a7%d8%af%d9%85%d8%ac%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%d8%b2%db%8c%d8%aa%d9%88%d9%86″]