تمام شهرهای ایران و به طور کلی در تمام کشورها، غذاهای محلی و خاصی وجود دارد که باب طبع مردمان آن ناحیه و منطقه خاص می باشد. غذای خلال پلو نیز از این مستثنی خارج نمی باشد. خلال پلو یکی از غذاهای محلی شهر دامغان، استان سمنان ایران می باشد که البته این منطقه و خطه ایران در طبخ انواع غذاهای خاص و متمایز بسیار غنی و منحصر به فرد می باشد.

البته قابل ذکر است که به دلیل شهرت این غذا شاهد طبخ آن در اقصی نقاط شهرهای ایرانی هستیم. به همین دلیل شاید در مسافرت های خود به شهرهای دیگر ایران این غذا را نیز جز لیست منوهای رستوران های مختلف دیده باشید. چرا که خیال پلو نه تنها در دامغان و سمنان؛ بلکه در سایر شهرهای دیگر ایران نیز با همان طعم لذیذ و خوشمزه آن طبخ می‌ شود و تمام افراد با امتحان آن جزو طرفداران این غذای محلی و خوشمزه خواهند شد.

می توانید این غذای خوشمزه را برای انواع مراسم ها و مجلس های خود آماده کنید و یک غذای خوش آب و رنگ و با تزئین خاص و فوق العاده ای که دارد یک غذای عالی با نقاشی منحصر به فرد را برای میز پذیرایی خود تدارک ببینید. چرا که وجود انواع خلال بادام، خلال پسته، خلال پرتقال، خلال هویج، زعفران و گوشت در این غذا با رنگ های متمایزی که برای تزیین این غذا ایجاد می ‌کند، یک غذای خوش آب و رنگ و متمایز را به دنبال خواهد داشت.

از دیگر انواع پلوهای ایرانی می توان به تاک پلو، پلو اسفناج، قارچ پلو، گل کلم پلو، پلو پیازچه با مرغ، کاری پلو، سبزی پلو با ماهیچه، شیرین پلو و آلبالو پلو اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا