جوجه کباب یک غذای فوق العاده خوشمزه ایرانی است. انواع جوجه کباب مثل زعفرانی، ماستی و آبلیمویی در ایران سرو می شود. این غذای لذیذ مطابق ذائقه بسیاری از مردم است. در این مطلب طرز تهیه جوجه کباب رولی یا جوجه کباب حلزونی را آموزش می دهیم. مزیت این جوجه به سایر مدل ها این است که می توانید آن را درون یک تابه روی گاز نیز درست کنید و نیازی به زغال یا باربیکیو ندارید.
توجه کنید که مقدار نمک و آبلیموی ریخته شده در جوجه کباب باید به اندازه باشد. چون استفاده بیش از حد باعث سفت شدن جوجه ها می شود. جوجه بدون آبلیمو و نمک هم که اصلا طعم و مزه خوبی ندارد. برای جلوگیری از این اتفاق جوجه ها را به روغن مایع آغشته کنید. با این کار جوجه ها در برابر نفوذ آبلیمو کاور می شوند. دقت کنید که نباید کره را جایگزین روغن مایع کنید. چون کره هنگام برخورد با جوجه های سرد سفت شده و باعث سفت شدن جوجه کباب می شوند
پیازهای جوجه کباب را له یا رنده نکنید. چرا که پیاز رنده شده به جوجه می چسبد و به راحتی از آن جدا نمی شود. پیاز روی حرارت فورا تغییر رنگ می دهد و ما تصور می کنیم کباب مان آماده شده در حالیکه این پیاز است که تغییر رنگ داده. بهترین مدل خرد کردن پیاز خلال کردن آن است.
فیله های جوجه را نه خیلی کلفت و نه خیلی نازک ببرید. تکه های نازک زود می سوزند و تکه های ضخیم کاملا مغز پخت نمی شوند.
برای اینکه در مصرف زعفران صرفه جویی شود. ابتدا جوجه ها را به زعفران آغشته کرده و فرصت بدهید که رنگ بگیرند سپس با سایر مواد طعم دهنده قاطی کنید.

از انواع دیگر کباب می توان به : جوجه کباب فرانسه ، رولت سوخاری ، کباب بختیاری و کباب بلغاری اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا