جامبو با مرغ یا پاستا شلز نوعی پاستا خوشمزه است که ظاهری شبیه به پاستا شکم پر دارد. این غذای بانمک مناسب تولدها، مهمانی ها و جشن های خانوادگی است. مواد اولیه برای تهیه جامبو مرغ، پاستای صدفی بزرگ، مرغ، اسفناج، ادویه ها و سبزیجات دلخواه است.
این مدل پاستا را می توانید با هر خوراکی تازه و ارگانیگی که دوست داشتید پر کرده و روی آن را با پنیر بپوشانید. چند دقیقه در فر بگذارید و سپس همراه با سس، سالاد و نوشیدنی میل کنید.


سس مخصوص جامبو با مرغ
برای خوشمزه تر کردن جامبو با مرغ باید از سس مارینارا استفاده کنید. وقتی این سس به خرد پاستا و محتویات آن برود عطر و بوی خاصی بلند می کند که این غذا را لذیذتر از آنچه که هست می کند. برای درست کردن یک سس مخصوص جامبو با مرغ کافی است ۴ تا ۵ عدد گوجه فرنگی بزرگ را داخل مخلوط کن قرار داده و پوره کنید. سپس آن ها را همراه با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون سرخ کرده و با پیاز سرخ شده و یک قاشق مربا خوری سیر تفت بدهید. به سس اجازه غلیظ شدن بدهید و سپس کمی سبزی معطر به آن بیفزایید. سس مارینارا خوش عطر شما آماده است.


فوت و فن تهیه پاستا و ماکارونی
اگر خیلی در خوب درآوردن پاستا جامبو با مرغ ماهر نیستید حتما به توصیه های زیر عمل کنید:
۱- پاستا را زیر ده دقیقه بجوشانید.
۲- برای درست کردن سس مخصوص ماکارونی می توانید یک قاشق غذاخوری از آب نمک ماکارونی پخته شده را به آن اضافه کنید.
۳- بعد از مخلوط کردن سس با ماکارونی یک قاشق دیگر از آب شور ماکارونی و پاستا به آن بیفزایید.
۴- می توانید به جای افزودن نمک یک قاشق غذاخوری آبلیموی ارگانیک به آب پاستای در حال پخت بیفزایید.
۵- برای افزایش سدیم غذا در هنگام سرو کمی پودر آویشن و ریحان خشک شده روی آن بریزید.
۶- برای اینکه رشته های ماکارونی و پاستا به یکدیگر نچسبند باید از یک قابلمه بزرگ استفاده کنید و به اندازه کافی در آن آب بریزید تا ماکارونی و پاستا فضای کافی برای چرخش آزادانه و پخت را داشته باشد.

اگر جامبو با مرغ مخصوص غذالند را درست کردید و دوست داشتید حتما برای ما کامنت بگذارید و از رمز و راز خوشمزه کردن غذایتان بگویید.

از انواع دیگر انواع پاستا در غذالند می توان به : گریل چیکن پنه ، فتوچینی با میگو ، پاستا پنه با سس آرابیاتا و ماکارونی و خامه اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا