تیرامیسو یکی از دسرهای خوشمزه و معروف ایتالیایی می باشد. از این دسر می توانید برای پذیرایی مهمانان استفاده کنید. حتی کودکان نیز یکی از طرفدارهای اصلی این دسر می باشند. تیرامیسو را می توانید با کمترین مواد اولیه و در خانه تهیه کنید. این دسر یک دسر مدرن و کلاسیک می باشد که در دهه ۵۰ در ایتالیا اختراع شد و همه را شگفت زده کرد.
درست کردن تیرامیسو خیلی راحت است و شما می توانید با رعایت نکات لازم به راحتی آن را طبخ کنید ولی باید برای آن صبر کنید و حوصله به خرج دهید. تمام زحمت و تلاشی که برای تهیه این دسر می کشید ارزش دارد زیرا یک دسر خوشمزه و با طعمی عالی تهیه می شود. تیرامیسو دارای شکر است و به افرادی که دارای بیماری دیابت هستند پیشنهاد نمی شود. اگر به جای شکر از عسل استفاده کنید دسر سالم و مقوی خواهید داشت.
شکلات مورد استفاده در دسر باید درصد کاکائو بالایی داشته باشد و شکلات تیره باشد. یک تکه از دسر تیرامیسو دارای ۴۰۹ کالری است. به جز وجود کالری دارای پروتئین، چربی و کربوهیدرات نیز می باشد، در نتیجه تیرامیسو یک دسر مقوی می باشد. از تیرامیسو می توان به عنوان دسر و یا میان وعده استفاده کرد. این دسر برای کودکان بسیار مقوی می باشد همچنین به دلیل وجود شکلات در این دسر در بین کودکان دارای جایگاه ویژه ای می باشد. مواد اولیه اصلی تیرامیسو شکلات تلخ، بیسکویت، تخم مرغ و پنیر ماسکارپونه است .
شما می توانید به جای این پنیر از انواع پنیر های دیگر خامه ای استفاده کنید، ولی باید مطمئن باشید که تازه و دارای بافت خامه ای باشند. بعد از درست کردن این دسر شاید طعم آن مشابه بازاری آن نباشد دلیل آن هم این است که آنها از خامه های فرم گرفته و مواد افزودنی شیمیایی استفاده می کنند ولی تیرامیسویی که در خانه تهیه می کنید سالم تر و مقوی تر است همچنین ارزش غذایی بالاتری دارد.
از انواع دیگر دسر می توان به : کیک خیس شکلاتی ، پودینگ گلابی و زنجبیل ، کیک موز با کرم پنیر و دسر بستنی اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا