موضوع این مطلب آشنایی با طرز تهیه ترشی سبزیجات است. از مواد به کار رفته در این ترشی می توان به کرفس ، هویج ، لوبیا سبز، گشنیز ، نعنا ، فلفل سبز تند، گلپر، سیاه دانه ، ترخون خشک ، زردچوبه ، تخم گشنیز و سرکه اشاره کرد.

گفتیم که کرفس یکی از سبزیجاتی است که در این ترشی از آن استفاده می شود. شاید شما هم شنیده باشد که کرفس سلطان سبزی هاست. این سبزی پر خاصیت به درمان بیماری های پوستی و داخلی کمک می کند. حتما این مطلب را هم شنیده اید که استفاده از آب و برگ کرفس تاثیر آن در زیبایی و تناسب اندام است. به همین دلیل بسیاری از افرادی که حتی علاقه ای به استفاده از این سبزی ندارند آن را در رژیم غذایی خود قرار می دهند. کرفس منبع مناسبی از کلسیم ،ویتامین B6 ، فسفر و منیزیم است. از مواد دیگری که در کرفس وجود دارد و برای سلامتی بدن مفید است میتوان به فیبر، ویتامین های A و K ، منگنز و پتاسیم اشاره کرد. کرفس به دلیل دارا بودن ترکیبات ضد سرطانی باعث تقویت بدن در برابر رشد تومورهای سرطانی می شود. هم چنین می تواند عوارض تخریبی رادیکال های آزاد در بدن را کاهش دهد. به دلیل سرشار بودن کرفس از ویتامین C مصرف این گیاه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. هم چنین مصرف آن باعث بهبود بیماری سرماخوردگی خواهد شد.

کرفس یک ملین طبیعی است و مصرف آن به درمان بیماری یبوست کمک می کند. کرفس کاهش دهنده فشار خون است. به همین دلیل برای سلامت قلب و عروق مفید است. مصرف کرفس با کاهش فشار خون و همچنین کاهش هورمون استرس ناشی از فشار خون بالا باعث ایجاد احساس آرامش در بدن می شود. بدلیل اینکه کرفس باعث دفع سموم بدن می شود مصرف آن برای بیماران کلیوی نیز مفید است.

از انواع دیگر ترشی می توان به : ترشی کدو و پیاز ، ترشی بندری ، ترشی سالادی و ترشی خرفه اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%aa%d8%b1%d8%b4%db%8c-%d8%b3%d8%a8%d8%b2%db%8c%d8%ac%d8%a7%d8%aa”]